VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Florenzi na dłużej w Valencii?

Mateusz Nowacki, 02.05.2020; 15:53

Niepewna przyszłość Włocha

Valencia wciąż nie podjęła decyzji co do przyszłości Alessandro Florenziego na Mestalla. Pojawiły się doniesienia jakoby Roma byłaby skłonna przedłużyć obecne wypożyczenie o kolejny rok dodając przy tym klauzulę wykupu zawodnika.

Obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa spędza sen z powiek wielu instytucjom związanymi z futbolem. Wciąż nie wiadomo kiedy i czy w ogóle zostaną wznowione rozgrywki La Liga. Niewiadomą pozostaję również przyszłość wypożyczonych piłkarzy. Czy mimo zawieszonych rozgrywek po 30 czerwca będą musieli wrócić do swoich macierzystych klubów? W takiej sytuacji znajduję się m.in. Alessandro Florenzi.

Możliwe, że niezależnie od decyzji podjętych przez FIFA, Florenzi zostanie na dłużej na Mestalla. Zdaniem Eldesmarque Roma byłaby skłonna przedłużyć wypożyczenie Alessandro Florenzeigo do Valencii o kolejny rok. Dodatkowo w wypożyczeniu miałaby zostać zawarta klauzula wykupu obrońcy za 10-12 mln €. Taki scenariusz może okazać się świetną okazją na solidne wzmocnienie prawej obrony, która od wielu lat była jedną z najgorzej obsadzonych pozycji w zespole.

Na temat potencjalnego przedłużenia wypożyczenia wypowiedział się również sam Alessandro Florenzi:

Nie jest jasne, czy FIFA pozwoli na przedłużenie wypożyczeń, czy nie. Teoretycznie mój kontrakt z Valencia CF kończy się 30 czerwca i nie wiadomo, jaką decyzję podejmą, jeśli zostanie przedłużony do końca rozgrywek.

Valencia nie podjęła jeszcze żadnych działań w celu renegocjacji obecnych warunków wypożyczenia Florenziego, które wygasa wraz z końcem czerwca 2020 r. Przypomnijmy, że obecny kontrakt Włocha z Romą obowiązuje do czerwca 2023 roku.

Kategoria: Transfery | SuperDeporte | Eldesmarque | Fot. SuperDeporte skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. konto usunięte02.05.2020; 16:49
konto usunięteWypożyczenie jak najbardziej, ale tylko z opcją wykupu. Florenzi to bardzo solidny prawy obrońca, który dałby wreszcie trochę jakości na tej pozycji.
2. chiefer02.05.2020; 17:26
chieferTak, Florenziego chętnie bym oglądał jeszcze przynajmniej przez rok w naszych szeregach.