VCF Mestalla – CD Eldense 2:0

dzidek, 24.02.2008; 16:52
Podopieczni Oscara Fernandeza odnieśli trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo - tym razem pozostawiając w pokonanym polu czwarty w tabeli zespół Eldense. Mestalleta zrewanżowała się zatem za ubiegłoroczną porażkę 1:2 na Mini Estadi, jeszcze w ramach rozgrywek Segunda B, która przyczyniła się do spadku zespołu rezerw Valencii do 4-tej ligi hiszpańskiej.

Ostatecznie, również i ekipa z miasta Elda, położonego w prowincji Alicante, nie zdołała w zeszłym sezonie utrzymać się w trzeciej lidze i m.in. wraz z VCF Mestalla walczy o powrót na boiska Segunda B.
Rok 2008 rozpoczął się dla drużyny Eldense wyjątkowo udanie. Dość powiedzieć, że w 7 ostatnich spotkaniach, zdecydowanie mniej popularna ‘Blaugrana’, bo tak określa się team Eldense, zdobyła 17 punktów, znacznie przybliżając się do miejsc premiowanych awansem do wyższej klasy rozgrywek.

Mestalleta kontrolowała przebieg spotkania już od początkowych minut. Gol otwierający wynik potyczki padł po strzale Frana Sandazy. Asystą nie pierwszy raz, odkąd przybył z VCF Juvenil, popisał się Jordi Alba. Niespełna cztery minuty przed końcem pierwszej odsłony rywalizacji boisko opuścił Navarro, który ujrzał drugi żółty kartonik.

Po przerwie gospodarze nadal utrzymywali się w posiadaniu piłki i starali się kontrolować przebieg gry. Piłkarze VCF Mestalla stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do podwyższenia wyniku, niestety nie potrafili ich wykorzystać. Pierwsza z nich należała do Sandazy, który próbował wykończyć akcję Alby i Michela, jednak na drodze do siatki oponentów stanęli obrońcy Eldense. Urodzony w Toledo zawodnik począł stwarzać sobie coraz więcej okazji, ciągle jednak nie potrafił pokonać Tomasa. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się rezultatem 1:0, w 88' minucie w pole karne ponownie dośrodkował Jordi Alba – tam piłkę przejął Sandaza i ustalił końcowy wynik.

Defensywa wciąż udowadnia, że zasługuje na miano najlepszej w lidze. Ponadto Guaita w kilku interwencjach wykazał się pewnością i opanowaniem.

Fran Sandaza, dzięki dzisiejszym trafieniom, wyprzedził w klasyfikacji strzelców Michela i z dorobkiem 9 bramek jest najskuteczniejszym zawodnikiem rezerw Los Ches.

VCF Mestalla 2: Guaita, Iván, Jaume, Carlos David, Arturo, Carles, Ximo Navarro (Alexis, min. 77), Montoro, Sandaza (Belmonte, min. 89), Michel (Manu, min. 86) i Jordi Alba.

Eldense 0: Tomás, Navarro, Dani Palacios, Ayala, Borja, Nacho Castro (Chavero, min. 78), Pichi, Iker Torres (Carreño, min. 53), Hueso, Benítez i Dani Gérica (Paulista, min. 53).

Gole: 1-0 Sandaza (min. 25), 2-0 Sandaza (min. 88)

Kartki:
Żółte: Iván, Carlos David, Carles oraz Michel – VCF Mestalla; Paulista, Carreño, Nacho Castro, Navarro(dwie) – CD Eldense
Czerwone: Navarro(‘ 41 min.) – CD Eldense.

Kategoria: Ogólne | Valenciacf.es skomentuj Skomentuj (1)