sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Cilessen wróci do Ajaxu?

Mateusz Nowacki, 29.04.2020; 23:34

Potencjalne rotacje w bramce Valencii

Obecny sezon w wykonaniu Jaspera Cilessena nie można uznać za udany. Z tego też powodu 31-letni Holender może opuścić Valencię na rzecz Ajaxu Amsterdam. Jego następcą może zostać Neto lub Vicente Guaita.

Słaba dyspozycja Cilessena w Valencii sprawiła, że coraz częściej jest on tematem spekulacji transferowych. Jak podaje holenderski Telegraaf, obecny golkiper Amsterdamczyków, Adnré Onana znalazł się w orbicie zainteresowań FC Barcelony. W przypadku transferu Kameruńczyka do Ajaxu miałby wrócić Jasper Cilessen.

Zainteresowanie Barcelony skomentował agent Onany, Albert Botines:

Obecna sytuacja w Barcelonie również odgrywa pewną rolę. Klub musi dokonać korekt finansowych i zasugerował on zaangażowanie niektórych obecnych bramkarzy w tą operację.

Jeśli doszłoby do transferu Onany do Barcelony to pod znakiem zapytania znalazła by się obecność na Camp Nou innego bramkarza - Neto. Niewykluczone, że mógłby on powrócić na Mestalla.

W przypadku sprzedaży Cilessena do Ajaxu, jego budżetowym następcą mógłby być zostać inny ex-valencianista - Vincente Guaita. 33-letniemu wychowankowi Valencii obecny kontrakt z Crystal Palace wygasa w czerwcu 2021 roku.

Przypomnijmy, że zeszłego lata Jasper Cilessen przeszedł do Valencii z Barcelony za 35 mln €, z kolei w drugą stronę za 26 mln € + 9 mln € zmiennych powędrował Neto.

Kategoria: Transfery | PlazaDeportiva | Telegraaf | La Razon | fot. SuperDeporte skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. zompson01.05.2020; 23:06
zompsonŚciąganie spowrotem Neto za 20m to byłby doprawdy dziwny transfer. Wolałbym żebyśmy zainwestowali w jakiegoś młodszego bramkarza z potencjałem. Np. Maignan z Lille
2. chiefer02.05.2020; 12:31
chieferOnana to solidny bramkarz. Cilessen w Ajaxie też zresztą był solidny. Z tymi bramkarzami z Ajaxu jest jednak taki problem, że chowani od małego w szkółkach, świetnie grają głównie u siebie. Po zmianie klubu już niekoniecznie.

Co do Guaity, to nie mam pojęcia jak on obecnie gra, w Getafe był średniakiem. Gdzieś jednak mi mignęło jakieś zestawienie w którym był bardzo chwalony.