sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Martos na celowniku Valencii

Iwo Rubaszewski, 26.04.2020; 14:22

Czy Hiszpan wzmocni Los Ches?

Mimo panującej na świecie sytuacji, karuzela transferowa trwa w najlepsze. Według niedawnych doniesień medialnych, Valencia ma w planach latem kupić bocznego obrońcę Almerii, Ivána Martosa.

Lewy obrońca jest uznawany za jedno z najważniejszych ogniw swojej drużyny. Już w trakcie rozgrywek 2018/19 odgrywał istotną rolę w zespole i stał się zawodnikiem pierwszego składu, jednak podczas obecnego sezonu zdecydowanie umocnił swoją pozycję w klubie i zwraca na siebie uwagę większych zespołów. W maju skończy 23 lata. Ma opinię zawodnika, który nie boi się ciężkiej pracy i cechuje się dużym profesjonalizmem. Jest piłkarzem wszechstronnym, gdyż poza swoją nominalną pozycją może grać również jako środkowy obrońca. Martos od początku swojej profesjonalnej kariery występuje w Almerii, wskutek czego dotychczas nie zdobył doświadczenia w najwyższej klasie rozgrywkowej. Defensor cieszy się bardzo dobrą sławą w swoim klubie. Na konferencji prasowej w październiku minionego roku ówczesny trener Almerii, Pedro Emanuel, powiedział: „Iván Martos jest najbardziej kompletnym zawodnikiem, jakiego mamy”.

Piłkarz jest w tym sezonie praktycznie nietykalnym członkiem podstawowej 11-stki. Zabrakło go kadrze meczowej jedynie w dwóch spotkaniach - przeciwko CF Fuenlabrada i Elche CF. Zagrał w 29 ligowych spotkaniach (w 17-stu ustawiany był jako lewy obrońca, w 11-stu jako środkowy obrońca oraz w jednym jako lewy pomocnik), spędzając na boisku 2387 minut. Zaliczył jedną asystę i dziewięciokrotnie był karany żółtą kartką.

Kontrakt Martosa wygasa w 2022 roku, a jego wartość rynkowa w realiach obecnego rynku jest bardzo niska, gdyż według Transermarkt, wynosi jedynie 800 tys. €. Valencia nie jest jedynym klubem zainteresowanym sprowadzeniem Hiszpana. O zawodnika Almerii zabiegają również Real Betis oraz Swansea.

Kategoria: Transfery | El Desmarque | Plaza Deportiva | Fot. Plaza Deportiva skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.