sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencia obserwuje Musacchio

Artur Lipka, 22.04.2020; 19:29

Czy Argentyńczyk wzmocni obronę?

Na Mestalla w dalszym ciągu trwają przygotowania do kolejnego sezonu. Władze Valencii obserwują wielu piłkarzy, a ostatnio wśród nich znalazł się 29-letni obrońca AC Milanu, Mateo Musacchio.

W letnim okienku transferowym prawdopodobnie dojdzie do zmian w linii defensywy. Wciąż pozostaje niewiadomą sytuacja kontuzjowanego Ezequiela Garaya, którego kontrakt kończy się 30 czerwca tego roku. Możliwe jest także odejście Diakhaby’ego oraz Mangali. Dlatego władze sportowe Valencii poszukują potencjalnych następców. Jednym z nich jest Mateo Musacchio.

Argentyńczyk ma 182 cm wzrostu. Jest dobrze wyszkolony technicznie i umie z dużym spokojem wyprowadzać piłkę. W tym sezonie rozegrał 18 meczów z Serie A i był solidnym punktem w obronie Milanu, choć jak całej drużynie zdarzały mu się błędy.

César Sánchez bierze pod uwagę Argentyńczyka jako ewentualnego następcę Garaya w razie jego odejścia. Obrońca Milanu ma podobne doświadczenie co rodak (w LaLiga rozegrał 249 meczów) i mógłby poprowadzić młodszych kolegów w obronie. Za Musacchio przemawia również znajomość z Gabrielem Paulistą z czasów wspólnej gry w Villarrealu. Dzięki tej nici porozumienia mogliby stworzyć solidny duet w środku obrony. Dużą zaletą jest także włoski paszport, dzięki czemu Mateo nie jest brany pod uwagę jako zawodnik spoza UE.

29-latkowi pozostał rok do końca kontraktu, a ponadto Argentyńczyk nie znajduje się w planach włodarzy Milanu, którzy będą chcieli go sprzedać. Dlatego przewiduje się, że doświadczony obrońca będzie do wzięcia latem za jedyne 6 mln €, co na obecnym rynku jest kwotą wyjątkowo niską. Jednakże jeśli Valencia zdecyduje się na ten transfer, trzeba będzie działać szybko, gdyż poza Valencią Musacchio interesują się inne kluby m.in. Sevilla oraz Real Betis.

Kategoria: Transfery | Super Deporte, El Desmarque | fot. El Desmarque skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.