sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencia obniża pensje

Karol Kotlarz, 20.04.2020; 21:39

ERTE w mocy

Po blisko dwutygodniowych negocjacjach pomiędzy władzami Valencii a piłkarzami i personelem klubu, strony doszły do porozumienia. Pensje zawodników pierwszej drużyny zostaną zredukowane, a wobec pozostałych pracowników klub zastosuje ERTE – czasową obniżkę wynagrodzenia.

Oficjalny komunikat Valencii CF:

W obecnym sytuacji wyjątkowego kryzysu zdrowotnego w skali globalnej z powodu śmiertelnej pandemii COVID-19 oraz nieokreślonego przymusowego zawieszenia działalności z powodu stanu alarmowego ogłoszonego przez rząd hiszpański, Valencia CF pragnie wyrazić zadowolenie po osiągnięciu porozumienia w ten poniedziałek, aby dostosować się do tej sytuacji, utrzymuje zobowiązanie do ochrony miejsc pracy wszystkich pracowników - i wynagrodzeń ogromnej większości, poprzez indywidualne umowy i Expediente de Regulación Temporal de Empleo (ERTE), metodę opracowaną dla sytuacji, w których aktywność jest ograniczona z powodu siły wyższej.

W obliczu prognozy znacznego obniżenia dochodów wolą pierwszego zespołu, zawodników i trenerów Akademii VCF, a także osób zajmujących stanowiska w zarządzie klubu, zawsze była pomoc i gwarancja ekonomicznej stabilności klubu na czas niepewnej przyszłość dla wszystkich.

Z priorytetem zobowiązania do ochrony tych pracowników, którzy są szczególnie narażeni na ryzyko w związku z niepewną sytuacją, Valencia CF zapewni dodatek do dochodów bardzo wysokiego odsetka pracowników. Klub pragnie szczególnie podziękować pierwszemu zespołowi za solidarność poprzez obniżenie wynagrodzenia, pomagając w ochronie wszystkich pracowników i ich rodzin w tak trudnych okolicznościach.

Jako podmiot z ponad 100-letnią historią i główna instytucja cywilna w regionie Walencji, Valencia CF bardziej niż kiedykolwiek pragnie być punktem odniesienia, przykładem zaangażowania i źródłem pomocy dla społeczeństwa dotkniętego niespotykanymi okolicznościami, szczególnie w najbardziej wrażliwych sektorach. Klub robi to poprzez różnorodne inicjatywy i będzie to robić w sposób szczególny przez cały czas trwania skutków kryzysu.

Podobnie Valencia CF pragnie publicznie wyrazić poparcie dla wszystkich dotkniętych pandemią, wyrazić nasze najgłębsze kondolencje dla tych, którzy stracili bliskich i ofiarować siłę tym, którzy kontynuują walkę, aby przezwyciężyć tę chorobę. W szczególności klub pragnie wyrazić uznanie i wdzięczność tym - z których wielu to Valencianistas - którzy codziennie walczą na linii frontu, aby jak najszybciej położyć kres sytuacji, która wstrząsnęła naszym społeczeństwem.

Co ciekawe, jeszcze w marcu Anil Murthy zapowiadał, że ERTE nie zostanie wprowadzone w Valencii. Około miesiąca później, klub wydał oficjalny komunikat, w którym poinformował o porozumieniu z zawodnikami pierwszego zespołu w sprawie redukcji ich pensji. Obniżka zarobków czeka również pozostałych pracowników klubu na mocy ERTE, jednak zachowają oni swoje posady.

Prezydent Valencii negocjował w ostatnim czasie z zawodnikami pierwszej drużyny redukcję ich pensji. W zależności od tego, czy rozgrywki zostałyby wznowione lub nie, z udziałem publiczności lub bez, piłkarzy mieli zarobić od 5 do 20% mniej. Jak podają hiszpańskie media ostatecznie zarobki zawodników zostaną obniżone o 18%, jeśli liga nie wróci do gry lub o 9%, jeśli rozgrywki będą wznowione, a mecze odbędą się bez publiczności.

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com | El Desmarque | Fot. David González skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.