sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencia poza pucharami?

Karol Kotlarz, 16.04.2020; 21:58

Scenariusz na wypadek przerwania sezonu

Wciąż nie jest pewne, czy i kiedy LaLiga wróci do gry. Królewska Hiszpańska Federacja Piłkarska (RFEF) na prośbę UEFA przygotowała alternatywne rozwiązanie, na wypadek gdyby zdecydowano o zakończeniu profesjonalnych rozgrywek w Hiszpanii. Scenariusz ten stawia pod znakiem zapytania udział Valencii w europejskich pucharach w nadchodzącym sezonie.

Hiszpańska federacja chce, by w razie przerwania sezonu uwzględnione zostały wyniki i tabela po rozegranych dotychczas 27 kolejkach. Oznaczałoby to, że w Lidze Mistrzów zagrają: Barcelona, Real Madryt, Sevilla oraz Real Sociedad, a w Lidze Europy Getafe, Atlético i Athletic (finalista Pucharu Króla, jeśli ten zostanie odwołany). Dla zajmującej siódmą lokatę w tabeli Valencii oznacza to, że nie wystąpi w kolejnym sezonie w europejskich pucharach. Szansą dla Los Ches jest wznowienie rozgrywek i awans w ligowej tabeli. Jeśli rozgrywki zostaną ponownie wstrzymane, a później anulowane, pod uwagę będzie brana aktualna na dzień decyzji o przerwaniu gry klasyfikacja drużyn.

Szansą dla Valencii może być też rozegranie finałowego meczu o Puchar Króla pomiędzy Realem Sociedad a Athletikiem. Jeśli zwycięzca Copa del Rey będzie sklasyfikowany w czołowej szóstce ligi, wówczas awans do Ligi Europy należy się siódmej drużynie – aktualnie miejsce to zajmują „Nietoperze”. Gdy zdobywca Pucharu Króla znajdzie się poniżej 6. miejsca w LaLiga, wtedy to ten zespół zagra w europejskich pucharach.

Inaczej sytuacja przedstawia się, jeśli mecz finałowy nie zostanie rozegrany. Według planu zatwierdzonego przez Luisa Rubialesa nastąpi zmiana w przepisach. Jeśli obie z drużyn-finalistów Pucharu Króla zajmować będą w lidze miejsca 1-6, wówczas awans do Ligi Europy uzyska siódmy zespół LaLiga. Gdy tylko jedna z nich – wtedy drugi finalista uzyskuje awans. Jeżeli oba zespoły znajdą się poniżej szóstej lokaty w lidze, wówczas w Lidze Europy zagra finalista wyżej sklasyfikowany w LaLiga. W skrócie: jeśli nowe przepisy wejdą w życie, a rozgrywki w Hiszpanii, zarówno liga, jak i finał pucharu, zostaną anulowane już teraz, Valencia znajdzie się poza europejskimi pucharami.

Za kilka dni, we wtorek 21 kwietnia, odbędzie się wideokonferencja Komitetu Wykonawczego UEFA z przedstawicielami 55 federacji członkowskich. Jednym z tematów ma być przyszłość rozgrywek w poszczególnych krajach.

Kategoria: Ogólne | Super Deporte | Fot. Plaza Deportiva skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. LimaK17.04.2020; 17:38
Anulowanie sezonu, byłoby sprawiedliwsze, ale...

Kto wie? Może jednak uda się dokończyć sezon...