Był taki mecz #6

Bartłomiej Płonka, 13.04.2020; 13:16

Pogrom na Mestalla - Valencia 5:1 Málaga

W poprzednim tekście z cyklu "Był taki mecz..." wspominaliśmy pojedynek przeciwko Espanyolowi. Tydzień po szalonym remisie w Katalonii, Valencia podejmowała Málagę, a w całym meczu kibice znów oglądali sześć goli. Jednak tym razem, pięć z nich rywalom aplikowali "Nietoperze".

Kluczowy dla losów całego spotkania był ostatni kwadrans pierwszej połowy, w przeciągu którego gospodarze aż czterokrotnie znajdowali drogę do siatki Williama Caballero. Najpierw na listę strzelców, po ograniu Demichelisa, wpisał się Dani Parejo. Chwilę później drugie trafienie zagwarantował Roberto Soldado. Piłkę do "Żołnierza" po kapitalnym rajdzie lewą flanką dostarczył Aly Cissokho.

Tymczasem napastnik Valencii w ciągu następnych kilku minut stanął przed szansą na zdobycie bramki z rzutu karnego. Soldado bardzo pewnie wykonał jedenastkę, a piłkarze Málagi wydawali się być w takim szoku, że zaraz po wznowieniu gry od środka stracili piłkę. Podopieczni Ernesto Valverde swoją kolejną akcję zamienili na gola. Sergio Canales dobił futbolówkę po wcześniejszym odbiciu przez bramkarza strzału Jonasa.

Przyjezdni jeszcze przed zejściem do szatni starali się podnieść. Nadzieję w serca kibiców Málagi wlał rzut wolny sprzed pola karnego, którego na gola zamienił Julio Baptista. Blaquinegros po zmianie stron pewnie kontrolowali losy spotkania i zdołali raz jeszcze ukłuć przeciwnika. Wynik na 5:1 ustalił Ever Banega.

Valencia zagrała jedno z najlepszych spotkań pod wodzą Ernesto Valverde. Mimo to, na koniec sezonu, Los Ches zabrakło jednego punktu do 4. miejsca. Oznaczało to, że w kolejnym sezonie, po raz pierwszy od trzech lat, na Mestalla nie usłyszeliśmy hymnu Ligi Mistrzów.