sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Murthy proponuje obniżkę pensji

Karol Kotlarz, 08.04.2020; 10:37

Trzy scenariusze dla piłkarzy

Kryzys związany z pandemią COVID-19 trwa. Wiele lig zostało wstrzymanych, a zawodników czekają redukcje ich pensji. Prezydent Valencii, Anil Murthy, miał zaproponować drużynie trzy warianty wyjścia z tej sytuacji. Nie wszystkie z nich spotkały się z aprobatą ze strony piłkarzy.

Pierwsza zaproponowana przez prezydenta możliwość to obniżka pensji zawodników o 20%, jeśli rozgrywki LaLiga zostaną anulowane. Gdy mecze zostaną wznowione, ale odbywać się będą bez udziału publiczności, wówczas piłkarze Valencii mieliby otrzymać 10% mniej wynagrodzenia. Trzecia możliwość, gdy wszystko wróci do normy, a spotkania będą rozgrywane z udziałem fanów, to redukcja pensji o 5%. Obniżki wynagrodzeń miałyby odnosić się do rocznych poborów graczy Los Ches.

Jak podaje AS, zawodnicy „Nietoperzy” mieli omówić przedstawione propozycje, lecz nie wszystkie z nich zostały przez nich zaakceptowane. Piłkarze uznają za logiczną pierwszą możliwość – obniżenia zarobków do czasu, aż rozgrywki zostaną wznowione. Zawodnicy chcą to zrobić pod warunkiem, że klub utrzyma w mocy postanowienia w sprawie nie wprowadzania ERTE (czasowa redukcja zatrudnienia lub obniżka wynagrodzenia, która może być wprowadzona w trakcie stanu wyjątkowego w Hiszpanii – przyp .red.) dla pracowników Valencii nie związanych ze sportem.

ERTE miało nie być wprowadzone w klubie z Mestalla, o czym jakiś czas temu mówił sam Murthy:

Postanowiłem nie stosować żadnej z opcji rozważanych obecnie w miejscu pracy. Klub nie zastosuje żadnego ERTE, nie dokona żadnej działań w sensie redukcji miejsc pracy. Nie wydaje mi się sprawiedliwe podejmowanie tego rodzaju działań wobec tej dużej grupy pracowników, którzy tworzą tę 101-letnią instytucję.

Dwie ostatnie propozycje Murthy’ego, redukcje pensji piłkarzy o 10 lub 5%, miały nie zostać ciepło przyjęte przez zawodników, którzy obawiają się wciąż o swoje zdrowie, nawet jeśli będą rozgrywać mecze za zamkniętymi drzwiami. Ponadto, piłkarze mają być rozczarowani brakiem innych rozwiązań ze strony klubu oraz powodów, dla których ich roczne zarobki ulegną redukcji, nawet jeśli rozgrywki ligowe zostaną wznowione.

Kategoria: Ogólne | AS | Plaza Deportiva | Fot. Superdeporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. Dzidek09.04.2020; 17:07
DzidekPiłkarze powinni zrozumieć, że nawet jeśli sezon zostanie wznowiony, to klub i tak będzie stratny:
-- na wartości piłkarzy;
-- mniej ludzi będzie stać na koszulki i bilety;
-- i jeszcze ten wielki słoń w pomieszczeniu, stary i nowy stadion.

Niech więc dobrze się zastanowią, czy wolą 10% mniejsze zarobki i pewność zatrudnienia, czy 100% obecnych zarobków i ryzyko niewypłacalności klubu i w konsekwencji znacznie więcej niż 10% straty.

Klub powinien zrozumieć, że obniżanie wynagrodzeń nie jest wcale zagraniem 100% uczciwym:
-- dlaczego piłkarze mieliby zgodzić się na obniżkę uposażeń, skoro klub latem sprowadzi na ich miejsca zamienników używając tych pieniędzy?;
-- od pensji odprowadza się składki, które stanowią o wielkości budżetu kraju, czyli również o środkach na zdrowie; mniej pieniędzy w budżecie = mniej pieniędzy na ochronę zdrowia.