sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Trzy atuty Jaume Costy

Mateusz Piniarski, 07.04.2020; 00:01

Kilka powodów, by związać się z Hiszpanem na dłużej

Valencia musi zdecydować, co dalej z wypożyczonymi do klubu zawodnikami. Jednym z nich jest Jaume Costa. Jest kilka powodów, by zakontraktować doświadczonego obrońcę.

Dobre wywiązanie się z roli

Jaume Costa przybył do Valencii w jednym celu: miał być zmiennikiem dla José Gayi. Piłkarz wiedział, że nie będzie zawodnikiem pierwszego składu, jednak bardzo dobrze wywiązał się z postawionych zadań. Pokazał też, że jest obrońcą uniwersalnym, mogącym grać po obu stronach defensywy. Hiszpan jest doświadczonym piłkarzem, prezentującym wysoki poziom.

Szansa na rozwój Toniego Lato

Tego lata z wypożyczenia wraca kolejny wychowanek klubu, Toni Lato. Młody obrońca nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. Po bardzo słabej rundzie jesiennej w PSV Eindhoven, gdzie nie dostawał niemal żadnych minut, przeniósł się do Osasuny, gdzie dostał kontuzji przed debiutem. Gdy dochodził do formy i wydawało się, że najgorsze za nim, kryzys koronawirusa sparaliżował piłkarski świat. Wobec nieudanego sezonu wychowanka, dobrym planem mógłby być kolejny sezon na wypożyczeniu, gdzie dostałby niezbędną liczbę minut. Wobec tego przedłużenie pobytu Jaume Costy w klubie byłoby naturalnym wyborem. Jest to piłkarz prezentujący odpowiedni poziom, godzący się z rolą rezerwowego, w dodatku znający szatnię.

Cena

Jeśli Valencia zdecydowałaby się zakupić Jaume Costę, nie byłby to kosztowny zakup. Obrońcę dzieli rok do końca kontraktu z Villarealem. Klub nie będzie żądać za niego dużych pieniędzy, by uniknąć odejścia na piłkarza na zasadzie wolnego transferu.

Kategoria: Ogólne | DeporteValenciano skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. chiefer08.04.2020; 15:56
chieferJestem za. To solidny zawodnik.