Był taki mecz #4

Bartłomiej Płonka, 04.04.2020; 17:21

Campeones 2008 – Valencia 3:1 Getafe

W sezonie 2007/08 Valencia dramatycznie spisywała się w Primera División. Zupełnie inaczej sytuacja wyglądała w rozgrywkach Copa del Rey, gdzie „Nietoperze” dotarli do finału, a tam zmierzyli się z Getafe.

Zespół prowadzony przez Ronalda Koemana wyglądał na kompletnie rozbity, ale potrafił znaleźć w sobie motywację do walki w Pucharze Króla. Dość powiedzieć, że rundę wcześniej Valencia wyeliminowała Barcelonę po emocjonującym dwumeczu, który ostatecznie został wygrany 4:3. Finał Copa del Rey na Vicente Calderón miał być nie tylko szansą na zdobycie trofeum, ale również jedyną drogą, by zakwalifikować się do europejskich pucharów.

Spotkanie idealnie potoczyło się dla Valencii, która już po jedenastu minutach prowadziła 2:0. Najpierw na listę strzelców wpisał się Juan Mata, a kilka chwil później wynik podwyższył Alexis Ruano. Rywale odpowiedzieli trafieniem Granero, ale Los Ches ostateczny cios zadali w końcówce drugiej połowy. Autorem bramki na 3:1 okazał się Fernando Morientes.

Dla Valencii było to ostatnie trofeum do momentu ponownego sięgnięcia po puchar w ubiegłym roku. Ronald Koeman nie dokończył sezonu z Valencią – już kilkanaście dni później Holender został zwolniony ze stanowiska trenera „Nietoperzy”.