sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Rozgrywki zawieszone do odwołania

Karol Kotlarz, 24.03.2020; 13:06

Przerwa w grze

Królewska Hiszpańska Federacja Piłkarska (RFEF) w porozumieniu z władzami LaLiga zdecydowały, że wszelkie piłkarskie rozgrywki w Hiszpanii zostały odwołane. Powrót zawodników na boiska zależał będzie od decyzji rządu.

Oficjalny komunikat RFEF i LaLiga:

Komisja Monitorująca powołana na mocy aktualnej umowy pomiędzy RFEF i LaLiga wyraża zgodę na zawieszenie profesjonalnych rozgrywek piłkarskich, dopóki właściwe organy rządu Hiszpanii i Generalnej Administracji Państwowej nie uznają, że można je wznowić i nie stanowi to żadnego zagrożenia dla zdrowia.

Zarówno RFEF, jak i LaLiga chcą wyrazić swoją największą publiczną wdzięczność wszystkim, którzy poświęcają swoje najlepsze wysiłki na rzecz zapewnienia podstawowych usług Hiszpanom, a także chcemy wyrazić naszą szczerą pamięć o wszystkich zmarłych i ciepłe uściski ze świata piłki nożnej dla wszystkich rodzin, które straciły bliskich.

Dodatkowo zawieszone zostały rozgrywki amatorskie, a regionalne federacje otrzymały polecenie, by zastosować decyzję władz centralnych w swoich okręgach. Zawieszenie rozgrywek miało początkowo spowodować przełożenie dwóch kolejek ligowych. Niestety, sytuacja w Hiszpanii pogorszyła się, a każdego dnia odnotowuje się coraz więcej przypadków zachorowań na COVID-19, również w świecie sportu. W poniedziałek poinformowano, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 462 zgony z powodu koronawirusa w całej Hiszpanii. Dlatego też decyzja o powrocie do boiskowej rywalizacji zależeć będzie od władz rządu.

Kategoria: Ogólne | laliga.es | Super Deporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.