sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Niepewny skład w końcówce sezonu

Kacper Sasiak, 19.03.2020; 22:53

Jaka przyszłość czeka wypożyczonych zawodników?

Wypożyczenia Alessandro Florenziego i Jaume Costy kończą się 30 czerwca. Sezon prawdopodobnie będzie trwał dłużej. Choć sytuacja na ten moment jest niewiadomą, to w klubie już myślą nad przyszłością. UEFA planuje skończyć sezon do 30 czerwca, jednak wydaje się to niemożliwe.

Kryzys związany z pandemią COVID-19 widoczny jest na każdym kroku. Ma on ogromne odzwierciedlenie w świecie piłki nożnej. Zawieszenie rozgrywek ligi hiszpańskiej nie zatrzymuje klubowych działaczy, którzy już szykują się na wszystkie możliwe opcje.

Przełożenie Euro 2020 na rok 2021 najpewniej spowoduje dokończenie rozgrywek po opanowaniu pandemii. W tej sytuacji nie ma możliwości, aby sezon skończył się przed 30 czerwca, kiedy dobiegają końca umowy wypożyczonych zawodników. Wtedy do klubu mieliby wrócić m. in. Toni Lato, Jason oraz Uroš Račić, a Alessandro Florenzi i Jaume Costa powinni odejść odpowiednio do AS Romy i Villarealu. Również kontrakt Ezequiela Garaya dobiega końca. Gdyby rozgrywki trwały jeszcze w lipcu, będący wówczas wciąż w trakcie rehabilitacji zawodnik też nie byłby do dyspozycji Alberta Celadesa.

Nie wiadomo jak, w tym wypadku, zachowają się kluby. Czy UEFA zaproponuje możliwość przedłużenia ich o miesiąc, czy piłkarze będą zmuszeni do zakończenia wypożyczeń, mimo trwania sezonu.

UEFA wraz z przedstawicielami Europejskich lig podpisała rezolucję w sprawie reakcji europejskiego futbolu na pandemię wywołaną przez koronawirus SARS-CoV-2. Deklaruje ona próbę zakończenia sezonu do 30 czerwca. Biorąc pod uwagę, że Chiny izolując miasta potrzebowały trzech miesięcy na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa, powrót do rozgrywek w maju będzie bardzo utrudniony. Nawet przyjmując ten optymistyczny wariant, trzeba pamiętać, że piłkarze będą zmuszeni do gry co dwa – trzy dni. Mogło by się to wiązać z wieloma kontuzjami, spowodowanych brakiem pełnych przygotowań.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.