sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Nowe przypadki koronawirusa w Valencii

Karol Kotlarz, 16.03.2020; 23:00

Komunikat oficjalny

Znane są już wyniki testów przeprowadzonych na obecność koronawirusa wśród zawodników i sztabu Valencii. Klub potwierdził wcześniej pięć przypadków, teraz poinformował o bliżej nieznanej liczbie zarażonych pracowników związanych z pierwszym zespołem szacując, że około 35% wyników dało wynik pozytywny.

Oficjalny komunikat Valencii CF:

Valencia CF informuje o nowych, pozytywnych wynikach testów przeprowadzonych na COVID-19 wśród członków pierwszej drużyny i sztabu szkoleniowego. Wszystkie przypadki są bezobjawowe, a osoby te przebywają w swoich domach, otrzymują wsparcie medyczne, przestrzegają zasad kwarantanny i przeprowadzają swoje plany treningowe zgodnie z planem.

Pomimo surowych środków ostrożności przyjętych przez klub po meczu Ligi Mistrzów UEFA z Atalantą 19 lutego w Mediolanie - w obszarze potwierdzonym przez władze włoskie jako „ teren wysokiego ryzyka” kilka dni później - obejmujący utrzymanie dystansu między drużyną a pracownikami klubu i ogółem społeczeństwa, to ostatnie wyniki pokazują, że ekspozycja związana z takimi przypadkami spowodowała pozytywny wynik testu wśród badanych wynoszący około 35%.

To już drugi komunikat oficjalny Valencii CF, w którym możemy przeczytać o pozytywnych wynikach testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Poprzednio klub informował o pięciu przypadkach – wśród chorych, zgodnie z informacjami podawanymi przez media, znaleźli się Garay, Gayà, Mangala oraz Camarasa (delegat) i dr Juan Aliaga (lekarz klubu). Teraz wiadomo, że około 35% przeprowadzonych testów (wśród pracowników związanych z pierwszym zespołem) dało wynik pozytywny.

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com | Super Deporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. staste7717.03.2020; 09:41
staste77Głupotą było rozgrywać mecz z Atalantą. Zapewne po tym meczu zawodnicy się zarazili. Chociaż z drugiej strony nie pamiętam informacji o tym, że jest potwierdzony jakiś przypadek koronawirusa w Atalancie.