sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Koronawirus paraliżuje La Ligę

Iwo Rubaszewski, 15.03.2020; 23:04

Scenariusze rozwiązań i sytuacja Valencii

Wobec kryzysu związanego z koronawirusem, władze La Liga, podobnie jak większość europejskich lig, zdecydowały się zawiesić rozgrywki. Przerwa w Hiszpanii potrwa co najmniej dwa tygodnie. Dla Valencii oznacza to przełożenie dwóch najbliższych spotkań, czyli derbów z Levante UD i wyjazdowego starcia z Realem Madryt. Jednak kluczową kwestią jest to, kiedy rozegrać przełożone spotkania.

Pierwszym potencjalnym rozwiązaniem jest zmiana kalendarza rozgrywek, bez ingerowania w datę rozegrania Euro 2020. Przyjmując pozytywny scenariusz zdarzeń, zawodnicy mogliby wrócić do gry najwcześniej za trzy bądź cztery tygodnie, ponieważ niemal bezpośrednio po zakończeniu zawieszenia ligi część zawodników musiałaby udać się na zgrupowania swoich reprezentacji. W razie takiego obrotu spraw należałoby znaleźć dwa wolne terminy, w których „Nietoperze” rozegrałyby zaległe spotkania. Byłoby to jednak problematyczne, biorąc pod uwagę napięty terminarz.

Kolejną możliwością jest odwołanie Mistrzostw Europy 2020. Mogłaby ona wejść w życie, jeśli okres zawieszenia rozgrywek wydłużałby się. W takim wypadku Euro mogłoby zostać przesunięte na rok 2021, a sezon ligowy zostałby przedłużony do czerwca. Istnieje jeszcze trzeci, najczarniejszy scenariusz, w przypadku którego przerwa w rozgrywkach mogłaby zostać wydłużona do nawet czterech miesięcy. W takim wypadku cały sezon zostałby zakończony przedwcześnie. Wówczas musiałoby dojść do oceny sytuacji i podjęcia wiążących decyzji odnośnie rozstrzygnięć ligowych. Należałoby ocenić, jakie kroki podjąć w sprawie przyznania mistrzostwa, miejsc premiowanych awansem do europejskich pucharów oraz o spadkach i awansach.

Jeżeli aktualna tabela zostałaby uznana za końcową, to Valencia zajęłaby siódme miejsce. Oznaczałoby to oczywiście brak europejskich pucharów. W tym wypadku jedyną szansą dla zespołu Celadesa na grę w europejskich rozgrywkach w sezonie 2020/2021 byłby hipotetyczny triumf Realu Sociedad w przełożonym finale Pucharu Króla.

Kategoria: Ogólne | El Desmarque Valencia skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.