sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Carlos Soler - płuca drużyny

Wojciech Ciuraj, 15.03.2020; 16:32

Wszechstronność pomocnika

W obecnym sezonie Hiszpan grywa niemalże na wszystkich pozycjach w środkowej strefie boiska. Wielu ekspertów upatruje w tym gorszej dyspozycji Solera, jednak statystyki dwumeczu z Atalantą pokazują, że obecna rola wychowanka klubu jest zupełnie inna niż w poprzednich sezonach.

Krytycy Hiszpana zarzucają mu brak liczb, które generował choćby w poprzednim sezonie, kiedy to był czołowym asystentem drużyny z 7 ostatnimi podaniami w lidze. Do tego dorzucił 2 bramki i 3 asysty w Lidze Mistrzów pokazując, że potrafi być wyróżniającym się graczem także na najwyższym poziomie rozgrywek. W obecnej kampanii przez problemy zdrowotne Solera, a także Guedesa do pierwszego składu przebojem wdarł się inny wychowanek Valencii – Ferran Torres, który na stałe zadomowił się w wyjściowej jedenastce.

Po powrocie do zdrowia Albert Celades wystawiał Carlosa na prawym i lewym skrzydle, za napastnikami, a także w środku pola. Choć Soler nigdzie nie zachwycał nie zrażało to szkoleniowca. Podopieczni Celadesa w ciągu meczu często zmieniają formację z 4-4-2 na 4-3-3 i właśnie Soler jest kluczem do tego manewru. Hiszpan płynnie przechodzi pomiędzy środkiem pola, a skrzydłem dając miejsce Gayi, a także asekurując go w razie potrzeby. W spotkaniu z Atalantą nikt z obecnych na boisku nie przebiegł dłuższego dystansu niż Hiszpan, a jego licznik przekroczył 11 kilometrów.

Soler w kluczowych momentach poświęca się dla drużyny. Akcja bramkowa Kevina Gameiro z ostatniego spotkania rozpoczęła się właśnie od powrotu wychowanka. Jego taktyczna dyscyplina, a także walory fizyczne wskazują na to, że docelowo może on wrócić do środka pola.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.