sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Garay z koronawirusem

Karol Kotlarz, 15.03.2020; 12:26

Pozytywny wynik testu

Złe wieści napłynęły z Walencji – odnotowano pierwszy przypadek koronawirusa w drużynie Los Ches. Ezequiel Garay uzyskał pozytywny wynik testu, o czym poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

To pierwszy przypadek zawodnika występującego w LaLiga, który został zarażony koronawirusem SARS-CoV-2. Garay opublikował na swoim profilu na Instagramie zdjęcie, pod którym napisał, że wynik testu okazał się pozytywny. Obrońca przyznał, że poddał się kwarantannie i czuje się dobrze:

To jasne, że zacząłem źle 2020 rok. Uzyskałem pozytywny wynik testu na koronawirusa, czuję się bardzo dobrze, a teraz pozostaje tylko słuchać się zaleceń ochrony zdrowia, na razie muszę być odizolowany.

Zespół Valencii kilka dni temu przeszedł testy na obecność SARS-CoV-2, a Argentyńczyk jest pierwszym, u którego uzyskano pozytywny rezultat. Piłkarze i pracownicy klubu poznają wyniki w najbliższych dniach. Wystąpienie choroby u Garaya oznacza, iż osoby, które miały z nim kontakt w ostatnich dniach będą musiały poddać się obowiązkowej kwarantannie.

Kategoria: Raporty Medyczne | Marca | El Desmarque | Instagram skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. konto usunięte15.03.2020; 14:01
konto usunięteTomasz Ćwiąkała podaje, że w kadrze Valencii jest 5 przypadków koronawirusa.
2. elb15.03.2020; 14:12
elbTak, tak wynika z komunikatu wydanego przez klub. 5 zarażonych wśród piłkarzy i sztabu. Więcej niebawem na stronie.