sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Rozgrywki LaLiga zawieszone

Karol Kotlarz, 12.03.2020; 13:49

Komunikat oficjalny

Minimum przez dwie najbliższe kolejki piłkarze nie wybiegną na boiska LaLiga oraz LaLiga2, zadecydowały władze rozgrywek. Decyzja ta podyktowana jest zagrożeniem spowodowanym przez koronawirusa SARS CoV-2.

Oficjalny komunikat LaLiga:

Biorąc pod uwagę okoliczności znane dziś rano, odnoszące się do kwarantanny ustanowionej w Realu Madryt i możliwych pozytywnych wynikach u graczy z innych klubów, LaLiga uważa, że okoliczności już istnieją, aby kontynuować kolejną fazę protokołu postępowania przeciwko COVID-19. W związku z tym, zgodnie ze środkami ustanowionymi w dekrecie królewskim 664/1997 z dnia 12 maja, zgadza się przesunąć rozgrywki co najmniej o kolejne dwie kolejki.

Wspomniana decyzja zostanie ponownie oceniona po zakończeniu kwarantanny ogłoszonej w dotkniętych nią klubach i innych możliwych sytuacjach, które mogą się pojawić.

LaLiga, jako organizator rozgrywek, przekazała swoje postanowienie RFEF, CSD i klubom.

Na mocy zarządzenia władz ligi, Valencia nie rozegra spotkań przeciwko Levante (14 marca) i Realowi Madryt (21 marca).

Zawieszone mecze regionalne

Dodatkowo, władze piłkarskiego związku Comunitat Valenciana zdecydowały o zawieszeniu rozgrywek oraz wszelkich aktywności z nimi związanych na czas minimum dwóch tygodni, co wpłynie chociażby na zespół rezerw Valencii, drużyny młodzieżowe, rozgrywki kobiet oraz futsal. Kluby otrzymały zalecenia, aby odwołać treningi lub, jeśli to możliwe, przeprowadzać je za zamkniętymi drzwiami.

Koronawirus SARS CoV-2 rozprzestrzenia się w Hiszpanii dość szybko. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin liczba zarażonych wzrosła z 2002 do 2968 (wzrost o około 48%). Dla porównania, w tym samym okresie czasu we Włoszech notuje się 33% wzrost zachorowań.

Kategoria: Ogólne | laliga.com | valenciacf.com | Super Deporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.