sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Óscar Duarte na celowniku Valencii

Dominik Chraniuk, 11.03.2020; 17:13

Kostarykanin zastąpi Garaya?

Valencia coraz intensywniej poszukuje zastępcy dla Ezequiela Garaya, który ponad miesiąc temu zerwał więzadła w kolanie i w tym sezonie nie pojawi się już na boisku. Jak donoszą hiszpańskie media, oczy włodarzy Los Ches zwróciły się w kierunku obrońcy Levante Óscara Duarte i podobno odbyły się już pierwsze rozmowy w tej sprawie.

Przepisy LaLiga pozwalają klubom na sprowadzenie piłkarza poza oknem transferowym, jeśli ich zawodnik w wyniku kontuzji będzie pauzował dłużej niż 6 miesięcy, a co najmniej tak długo potrwa przerwa w grze Garaya. Na tej samej zasadzie Barcelona zakupiła Martina Braithwaite’a, jednak w przypadku Valencii mówi się jedynie o wypożyczeniu środkowego obrońcy do końca sezonu.

30-letni Duarte jest kolejnym stoperem, który trafia na długą listę życzeń „Nietoperzy”. Do Levante trafił za darmo z Espanyolu, gdzie w ostatnim sezonie zagrał tylko w 11 spotkaniach, co było pokłosiem urazu biodra, którego nabawił się w trakcie sezonu. W swoim obecnym klubie nie może liczyć na regularną grę i w tym sezonie ma na koncie jedynie sześć spotkań ligowych i jedno w Copa del Rey. Kostarykanin jest dopiero czwartą opcją dla trenera Paco Lópeza i jego sytuacji na pewno nie poprawi fakt, że już niedługo do gry po kontuzji ma wrócić Rober Pier, który gra na tej samej pozycji co Duarte.

Do końca sezonu pozostało 11 kolejek, a Albert Celades ma do dyspozycji jedynie trzech nominalnych obrońców, grających na środku defensywy. Za sprowadzeniem reprezentanta Kostaryki przemawiają jego dobre warunki fizyczne, spore doświadczenie w lidze oraz fakt, że byłby opcją niedrogą, a mogąca być całkiem niezłą alternatywą na środku obrony dla trenera Los Ches.

Kategoria: Transfery | Marca | El Desmarque skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. pedro912.03.2020; 10:24
Z tego co wiem, opcja Duarte jest już nieaktualna.
Zabawne jest określenie "intensywnie" poszukuje.
Na dobra sprawę Valencia powinna szybko znaleźć zastępcę Diakhabiego.
2. zompson12.03.2020; 12:08
zompsonbardzo pocieszne jest to nasze szukanie obrońcy :D a jeszcze okaże się że ta nieudolność wyjdzie nam na dobre jeśli zaraz zakończą sezon i nie trzeba będzie płacić kolejnemu grajkowi...