sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Celades: „Możemy to zrobić”

Mateusz Nowacki, 10.03.2020; 19:54

Przedmeczowe wypowiedzi

Na przedmeczowej konferencji prasowej głos zabrali Albert Celades oraz José Luis Gayà, którzy odnieśli się m.in. do gry przy pustych trybunach.

Albert Celades

Wiara w odwrócenie wyniku

Podchodzimy do meczu z wiarą, że możemy to zrobić. Powiedziałem wtedy - i nie sądzę, by wielu to przekonało - że uważam, iż wynik pierwszego meczu nie odzwierciadlał tego co wydarzyło się na boisku. Z tego też możemy czerpać. Myślę, że jesteśmy w stanie to zrobić, a jeśli tego nie zrobimy, nie będzie to spowodowane brakiem zaangażowania.

O słynnych europejskich powrotach

Takie rzeczy zdarzają się w futbolu. Wielu z nas tutaj tego doświadczyło - grając w spotkaniach lub oglądając je w telewizji. Ale to się zdarza. Myślę, że jutro musimy zagrać bardzo dobry mecz. Oczywiście gramy z bardzo dobrym zespołem. Aby awansować, musimy rozegrać niemal perfekcyjny mecz, ale jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie to zrobić.

O braku publiczności na Mestalla

Rozumiemy sytuację przez jaką cierpimy z powodu koronawirusa na poziomie globalnym i nie prosimy o uprzywilejowane traktowanie, ale staramy się zrozumieć decyzję o grze za zamkniętymi drzwiami, gdy w naszym codziennym życiu widzimy inne wydarzenia w które wplątana jest duża ilość ludzi. Niemożność zagrania takiego meczu jak jutro przy otwartych drzwiach jest czymś co trudno nam zrozumieć.

José Luis Gayà

O szansie na powrót

Byłoby dobrze, gdybyśmy wcześnie strzelili gola. Miałem wystarczająco dużo szczęścia by doświadczyć historycznego powrotu przeciwko FC Basel oraz prawie powrotu przeciwko Sevilli, gdy siedziałem na ławce rezerwowych. Musisz wyjść bez strachu i presji. Mamy przeciwko nam bardzo niekorzystny wynik, ale wiemy, ze na Mestalla wszystko się może zdarzyć. Zamierzamy wyjść na boisku z zamiarem walki o powrót i że możemy go osiagnąć.

O pozytywach z pierwszego meczu

Po meczu powiedziałem, że mieliśmy wiele okazji na uzyskanie znaczenie lepszego wyniku i zamierzamy podejść do spotkania z taką samą mentalnością. Będziemy atakować ich od pierwszej minuty, postaramy się strzelić wcześnie bramkę, a następnie zamierzamy być bardzo skuteczni i bronić dostępu do własnej bramki tak, aby nie strzelili gola. Jesteśmy bardzo pewni naszego zespołu. Wiemy, że wynik pierwszego meczu był bardzo zły, ale nie odzwierciedlał tego, co widzieliśmy na boisku. Uważamy, że mamy szansę.

O trudach gry przy pustych trybunach

Oczywiście, że to na nas wpływa. Oni grali przed swoimi kibicami, a my zagramy bez nich. Rozgrywanie meczu w domu nie przynosi Ci korzyści z powodu lokalizacji, ale z powodu kibiców, którzy popychają Cię do przodu. Od dawna nie przegraliśmy u siebie, a to dlatego, że nasi kibice zawsze nam pomagają.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. Batje10.03.2020; 20:00
BatjeOtóż nie tym razem.