sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Diakhaby opuści Valencię CF?

Mateusz Nowacki, 05.03.2020; 21:33

Francuz rozczarowuje

Kontuzja Garaya miała być okazją dla Diakhaby'ego do wywalczenia na stałe miejsca w pierwszym składzie. Występy Francuza pozostawiają jednak wiele do życzenia i niewykluczone, że w lecie opuści Valencię CF.

W tym sezonie blok defensywy bez Ezequiela Garaya to zupełnie inna formacja. Dobitnie pokazują to ostatnie wyniki osiągane przez Valencię. Kontuzja jaką w lutym doznał Argentyńczyk wykluczyła go z gry do końca sezonu, w związku z czym miejsce w pierwszym składzie otrzymał Mouctar Diakhaby.

Niestety, o ile Francuz u boku Garaya dobrze wypełniał swoje obowiązki, to już jego gra z innymi środkowymi obrońcami Valencii pozostawia wiele do życzenia. Diakhaby dość często popełnia błędy, jest niepewny w swoich interwencjach co też skrzętnie wykorzystują rywale.

Przypomnijmy, że już w poprzednim letnim okienku transferowym Valencia otrzymywała oferty za Diakhaby'ego sięgające nawet 40 mln €, jednak sternicy Los Ches postanowili zatrzymać Francuza na Mestalla. Czy w przypadku podobnych ofert Valencia postąpi tak samo w zbliżającym się okienku transferowym?

Jedno jest pewne, w lecie dojdzie do przetasowań w formacji defensywnej Valencii. Garay wciąż nie przedłużył obecnego kontraktu, który wygasa z końcem czerwca 2020 r., niepewna jest również przyszłość Mangali. Czy w takim wypadku Diakhaby powinien pozostać w Valencii?

Kategoria: Transfery | DeporteValenciano skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. EverBanega8705.03.2020; 22:36
EverBanega8740 MLN brać z pocałowaniem ręki! Hugo Guillamón trzeba ogrywać!
2. bart12340006.03.2020; 09:01
bart123400W lecie Valencia ma kilka opcji min przedłużenie kontraktu Garayowi o rok, pozostawienie Diakhabiego i ogrywanie Guillamona. W takim przypadku jest status quo. No i dalej będziemy w polu, bo Garay więcej nie gra niż gra, Diakhaby przeplata niezłe mecze z katastrofalnymi jak z Lille czy Atalantą, a Guillamon to znak zapytania.
Wg mnie najlepszą opcją byłaby rewolucja. Pozostawienie Gabriela (jako podstawowego) i Guillamona (do ogrywania i grania przy absencji podstawowych obrońców) oraz dokupienie dwóch naprawdę mocnych obrońców. W przypadku sprzedaży za 30 mln Diakhabiego, dorzucenia 30 mln, można będzie można poszukać dwóch sensownych graczy. Druga sprawa to PO. Nie wiem czy Florenzi w końcu ma zostać obowiązkowo wykupiony, czy nie, ale oprócz niego potrzebujemy gracza, który będzie gwarantował pewien poziom. Piccini, Brokuł czy Wass, z całą sympatią do nich, nie są zawodnikami na Valencię.
3. zompson06.03.2020; 12:14
zompson30 milionów za Diakhabyego? :D
co najwyżej w złotówkach.