sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Przyszedł czas Gameiro?

Mateusz Piniarski, 04.03.2020; 20:16

Szansa dla Francuza i reszty rezerwowych

Plaga kontuzji zdziesiątkowała zespół Alberta Celadesa, którzy jest zmuszony szukać nowych rozwiązań. Skorzystać na tym może kilku dotychczas rezerwowych piłkarzy.

Napastnicy

Wszystko dlatego, że wciąż wykluczeni z gry pozostają Rodrigo, Manu Vallejo oraz od niedawna Maxi Gómez. Rubén Sobrino zaś nie zdobył uznania w oczach trenera, zostając zepchnięty na boczny tor. Daje szansę na grę Kévinowi Gameiro. Trzydziesto dwu letni napastnik pomimo strzelenia kilku ważnych goli dla Valencii, m.in. w wygranym finale Pucharu Króla z Barceloną, stał się raczej symbolem zmarnowanych okazji i braku skuteczności. Wobec ciężkiej sytuacji kadrowej Francuz może mimo to liczyć na bagaż zaufania i większą liczbę minut niż dotychczas, co powinno pomóc mu w powrocie do formy. Alternatywami dla niego pozostaje przesunięcie do formacji ataku (w której jednak spisywał się dość przeciętnie) nominalnego skrzydłowego, Gonçalo Guedesa, oraz wymieniony wcześniej Rubén Sobrino.

Pomocnicy

Jedynym pomocnikiem mającym problemy zdrowotne był Francis Coquelin, który trenuje już jednak z grupą i może wystąpić w starciu z Alavés. W związku z tym, największym problemem dla Alberta Celadesa pozostanie zestawienie linii grającej najbliżej bramki „Nietoperzy”.

Obrońcy

Jak wspomniano, najcięższa sytuacja panuje w formacji defensywnej klubu. Jedynymi zdrowymi obrońcami pozostają Gabriel Paulista, Mouctar Diakhaby oraz zawodnik rezerw Hugo Guillamon. Kontuzjowani zaś wciąż są Eliaquim Mangala, Cristiano Piccini oraz Ezequiel Garay. Wobec średniej postawy młodszego z francuskich stoperów, szansę na większą ilość minut może dostać Hiszpan, którego w ostatnich tygodniach obserwowała FC Barcelona. Sytuacja powinna poprawiać się z dnia na dzień, ponieważ powracający po urazie uda Francis Coquelin w razie konieczności jest w stanie zagrać w obronie. Cały czas też słyszy się też o transferze obrońcy w miejsce wykluczonego do końca sezonu Garaya, m.in. Zou Feddala.

Kategoria: Ogólne | Levante-EMV skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. obserwator198505.03.2020; 08:38
Powrót Francisa po kontuzji to świetna wiadomość.