VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Zajścia przed meczem z Barceloną

Karol Kotlarz, 25.01.2020; 15:53

Klub wydał oficjalny komunikat

Około południa przed Mestalla zdarzyły się sceny, które nijak pasują do futbolu. Przed spotkaniem Valencii i Barcelony miał miejsce „pojedynek” ultrasów obu zespołów.

W ruch poszły nie tylko race oraz świece dymne, ale i pięści, a także pachołki z ulicy czy krzesła z barów w pobliżu stadionu. Na szczęście interwencja policji zapobiegła dalszym rozróbom. W zamieszkach brało udział około 120 osób. Już w czwartek uznano mecz pomiędzy Valencią a Barceloną za spotkanie „podwyższonego ryzyka”, przez co do pilnowania porządku zostały oddelegowane dodatkowe siły policyjne.

Valencia CF wydała oficjalny komunikat, który głosi:

Po ujrzeniu scen przemocy, które miały miejsce dziś rano na publicznej drodze obok Mestalla, Valencia CF pragnie:

  1. Wyrazić potępienie wobec wyrażania przemocy przez osoby, które nie mają nic wspólnego z wartościami klubu lub w jakikolwiek sposób nie reprezentują tego przez ich hobby.

  2. Podkreślić zdecydowane zaangażowanie, które ten podmiot utrzymywał przez lata przy zerowej tolerancji wobec wszelkich form przemocy związanych z piłką nożną oraz z jej eliminacją i wydaleniem z Mestalla i Grada Joven, w którym nadal będzie prowadzony proces regeneracji.

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com | El Desmarque Valencia skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.