VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Murthy z wizytą w Singapurze

Karol Kotlarz, 10.01.2020; 11:41

Spotkanie z Limem

Piłkarze i sztab szkoleniowy Valencii powrócili już do Hiszpanii. Na pokładzie samolotu zabrakło jednak Anila Murthy’ego. Prezydent klubu z Mestalla udał się do Singapuru na rozmowę z Peterem Limem.

Pierwszym z tematów, jaki zapewne poruszą obaj panowie, jest zimowe okienko transferowe. Valencia wciąż nie jest aktywna na rynku, a temat wzmocnień dotyczyć ma przede wszystkim pozycji prawego obrońcy, który miałby trafić na Mestalla na zasadzie wypożyczenia. Jednym z kandydatów jest dobrze znany kibicom „Nietoperzy” João Cancelo.

Kolejną sprawą, jaką zajmą się Murthy i Lim to nowe kontrakty dla zawodników Valencii – Ezequiela Garaya i Ferrana Torresa. Argentyńczyk, którego umowa wygasa już w czerwcu tego roku, odbył już rozmowę z Murthym w Arabii Saudyjskiej dzień przed spotkaniem z Realem Madryt. Garay chce kontraktu na dwa lata, zaś klub proponuje roczną umowę z automatycznym przedłużeniem o rok, kiedy stoper zanotuje odpowiednią liczbę występów. Z kolei nowy kontrakt dla Ferrana ma być przez niego podpisany w nadchodzących dniach, a ostatnią kwestią sporną są zarobki młodego skrzydłowego.

Kategoria: Ogólne | Marca | Plaza Deportiva skomentuj Skomentuj (5)

KOMENTARZE

1. pedro910.01.2020; 13:12
Brak aktywności VCF na rynku to powód do niepokoju, gdyż wzmocnienia w zimowym okienku transferowym to paląca sprawa.
Mecz z RM obnażył liczne słabości VCF. To nie tylko kwestia pozycji prawego obrońcy, ale także zmiennika Parejo, środkowego obrońcy z umiejętnością wyprowadzenia piłki oraz napastnika/mediapunta – zmiennika Rodrigo.
Potrzebujemy kogoś takiego jak Odegaard czy Alena, bo bez dobrze dysponowanego Parejo jesteśmy bezradni. Teoretycznie taką rolę mógłby spełniać Wass lub Soler, ale moim zdaniem Wass nie ma na to papierów, a Soler już zapomniał jak się gra na środku pomocy, a jednocześnie nigdy nie będzie rasowym skrzydłowym. Pozostaje jeszcze Kondogbia, jednak widzimy jego wyraźny zjazd w dół.
W kadrze mamy też bezużyteczne, kosztowne prezenty Mendesa: Correia i Mangala. Pozycja bramkarza to kolejny słaby punkt – ani Cillessen, ani Jaume nie dorastają Neto do pięt. O Sobrino była mowa wiele razy.
2. chiefer10.01.2020; 14:41
chiefer@pedro9
Z tymi bramkarzami to przesadziłeś (co potwierdzają ostatnie występy Neto).
Co do Parejo to fakt, brak realnej konkurencji na jego pozycji uzależnia zespół od tego chimerycznego zawodnika. Parejo wiele dał tej drużynie, ale on jak ze 3 kaw + Redbulla nie wypije przed spotkaniem, to gra tak jak w ostatnich kilku meczach - przeciętnie lub słabo. Od lat nie mamy nikogo kto mógłby odciążyć Daniego. Jeżeli nic z tym nie zrobią, to pozostanie zakupić większy zapas kawy :P.
3. tomekg10.01.2020; 15:35
@pedro - serio oceniasz słabości Valencii przez pryzmat meczu z Realem ? Ten mecz obnażył co najwyżej głupotę decydentów w kwestii Superpucharu, nic więcej nie obnażył :) Mamy jakąś alternatywę dla Parejo - Kondo + Coq. Za Rodrigo może grać Kangin. Prawa obrona jest do zmiany, Jaume w bramce. Gdybyśmy wypożyczyli Cancelo to by nam rozwiązało większość kłopotów :)
4. pedro910.01.2020; 16:37
tomekg, nie tylko, także przez pryzmat takich meczów jak z Lille, Osasuną czy Valladolid.
Zgadzam się, że mamy jakąś alternatywę, ale "jakaś" nie znaczy, że dobra.
5. Ashkan10.01.2020; 17:45
Nie chcę oglądać więcej pana "parada musi być, piłeczkę wypluję" Jaume w bramce...
Irytuje mnie niesamowicie nastawienia ze obrona ma byc efektowna, a nie efektywna.