VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Celades: „Nie myślimy o finale”

Karol Kotlarz, 08.01.2020; 14:04

Wypowiedź trenera

Przed rozpoczęciem zmagań o Superpuchar Hiszpanii, rozgrywanym wyjątkowo w Arabii Saudyjskiej, gościem konferencji prasowej był Albert Celades. Szkoleniowiec Valencii stwierdził, iż jego podopieczni są przede wszystkim skupieni na nadchodzącym meczu z Realem.

Czy format rozgrywek o Superpuchar równoważy siły zespołów i każdy ma równe szanse?

Jesteśmy skupieni na nadchodzącym spotkaniu, nie myślimy o niczym innym. Przed nami trudny mecz z bardzo wymagającym rywalem, który jest w dobrej dyspozycji. Pokazują teraz solidność w swojej grze, która nie była widoczna w Realu od dłuższego czasu.

Brak którego z zawodników, Rodrigo czy Benzemy, będzie bardziej widoczny?

Od dłuższego czasu mamy trudny okres, kiedy zawodnicy nie mogą grać z powodu urazów, jednak dostosowaliśmy się do zaistniałej sytuacji. Brak Rodrigo jest bardzo istotny, jednak spróbujemy go zminimalizować.

Czy zdecydowałeś kto rozpocznie mecz w bramce?

Zdecydowałem, jednak nie mogę tego powiedzieć, ponieważ nie ogłosiłem jeszcze tego zawodnikom.

Jaki masz pomysł na brak Rodrigo w składzie?

Nie zamierzam ujawniać naszych intencji, co jest logiczne. Znając jakość, jaką daje Rodrigo, będziemy próbowali czerpać korzyści z tego, co daje nasz zespół, aby uzyskać najlepszą możliwą wydajność.

Czy celem jest powtórka z meczu przeciwko Realowi na Mestalla?

Nie wiem. Tu mamy zupełnie inny cel. Gramy na neutralnym terenie. Chcemy wyjść na boisko z jak najlepszą mentalnością i rywalizować w pełni. To nasza szansa, wielkie wyzwanie pomimo wielkości naszego rywala.

Zamierzacie dać z siebie wszystko czy myślicie już o finale?

Nie myślimy o finale. Wystarczy nam, że myślimy o nadchodzącym meczu. Jesteśmy skupieni na tym spotkaniu bez rozmyślania o innych rzeczach.

Kategoria: Wywiady | El Desmarque Valencia | Plaza Deportiva skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. pedro908.01.2020; 15:23
Superpuchar Hiszpanii na Bliskim Wschodzie...

Najbliższy mecz w lidze jest dopiero 18/01, można więc powalczyć o kasę, bo głównie do tego sprowadzają się chyba te rozgrywki.
2. staste7708.01.2020; 16:33
staste77Oni nie myślą o finale, ale ja myślę
3. caldinho08.01.2020; 17:11
caldinhoNiedawny wywiad z Coquelin'em, coś tu nie pasuje xd
"Czy drużyna odczuwa głód zdobycia kolejnego pucharu?
Taki klub jak Valencia jest zawsze bardzo ambitny. Nie jedziemy tam na wakacje, jedziemy wygrać i zdobyć tytuł. To będzie trudne, bowiem rywale są wymagający, jednak taka też jest Valencia. Chcemy wygrać pierwszy mecz z Realem Madryt i powalczyć o wygraną w Superpucharze."