VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Coquelin: „Chcemy zdobyć trofeum”

Karol Kotlarz, 06.01.2020; 21:03

Wypowiedź pomocnika

Już w środę Valencia zmierzy się w półfinale Superpucharu Hiszpanii z Realem Madryt. Przed wylotem do Arabii Saudyjskiej, gdzie będą rozgrywane spotkania, krótkiego wywiadu dla VCF Media udzielił Francis Coquelin. Zdaniem Francuza „Nietoperze” będą walczyć o końcową wygraną.

Jak Valencia zapatruje się na Superpuchar?

Chcemy zdobyć pierwsze trofeum w 2020 roku, jesteśmy tym podekscytowani. Mamy na to szansę choć zdajemy sobie sprawę, że będzie to trudne.

W półfinale czeka Real Madryt...

To bardzo trudny przeciwnik, graliśmy z nimi niedawno w LaLiga i jest to rywal, który wiele wymaga od ciebie. W tym sezonie potrafiliśmy jednak wykonać dobrą pracę przeciwko wielkim zespołom. Potrzebujemy zrobić to ponownie, jeśli chcemy wygrać półfinał.

Jak ich pokonać?

Real Madryt to jeden z najlepszych zespołów na świecie. Musimy zagrać tak dobrze, jak ostatnio z nimi na Mestalla, wykorzystać sytuacje, do których doprowadzimy i uważnie bronić. To bardzo dobry przeciwnik w ofensywie, który potrafi zdominować.

Czy drużyna odczuwa głód zdobycia kolejnego pucharu?

Taki klub jak Valencia jest zawsze bardzo ambitny. Nie jedziemy tam na wakacje, jedziemy wygrać i zdobyć tytuł. To będzie trudne, bowiem rywale są wymagający, jednak taka też jest Valencia. Chcemy wygrać pierwszy mecz z Realem Madryt i powalczyć o wygraną w Superpucharze.

Jaki wpływ na waszą pewność siebie miała wygrana z Eibar?

Zagraliśmy dobre spotkanie przed własną publicznością nie tracąc bramki. To dodaje pewności siebie. Mamy bardzo pozytywną dynamikę w zespole i musimy nadal tak pracować, aby wygrywać mecze. Jak już mówiłem, musimy dobrze bronić. Jest to aspekt, w którym dobrze sobie radzimy i musimy go dodatkowo wzmocnić i wykorzystywać nasze szanse.

To dobry czas dla was...

Zakończyliśmy pierwszą rundę spotkań wygraną, co jest bardzo pozytywne, a w dodatku zbliżyliśmy się do miejsca, które daje awans do Ligi Mistrzów, co jest naszym celem. Udajemy się do Arabii Saudyjskiej z pozytywną dynamiką i ambicją, że wszystko zrobimy właściwie.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com | Plaza Deportiva skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.