VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Jaka będzie przyszłość Garaya?

Mateusz Nowacki, 31.12.2019; 18:23

Pół roku do końca kontraktu

Ezeqiuel Garay wciąż nie przedłużył swojego kontraktu z Valencią. Jego obecna umowa wygasa wraz z końcem czerwca 2020 roku i nadal nie wiadomo, gdzie Argentyńczyk spędzi kolejny sezon. Od 1-szego stycznia będzie mógł on podpisać kontrakt z dowolnym klubem.

Ezequiel Garay to obecnie jedyny piłkarz Valencii, któremu obecna umowa z klubem wygasa wraz z końcem czerwca 2020 roku. Mimo wcześniejszych prób, strony wciąż nie doszły do porozumienia w sprawie prolongaty obecnego kontraktu.

Jak informuje Golsmedia.com obecne stanowiska stron nie są od siebie odległe, ale wciąż nic nie zostało uzgodnione. Obecnie Garay zarabia powyżej 2 mln € / sezon i, z uwagi na jego wiek oraz kontuzjogenność, klub dość sceptycznie podchodzi do przedłużenia obecnego kontrakt na okres dłuższy niż rok. Jedynie dobre wyniki osiągane przez zawodnika mogą skłonić działaczy do zmiany zdania. Sam zainteresowany z kolei chciałby pozostać na Mestalla i jest gotów nawet obniżyć swoje żądania finansowe, o ile otrzyma propozycję co najmniej dwuletniej umowy.

Negocjacje obu stron mogą przyśpieszyć przepisy FIFA. Od 1 stycznia 2020 roku obrońca będzie mógł podpisać kontrakt z dowolnym klubem w wyniku czego Valencia nie otrzyma za swojego 33-letniego obrońcę żadnych pieniędzy.

Gdzie mógłby trafić Garay? Zdaniem francuskich mediów Olympique Lyon jest nie zadowolony ze swojej obecnej formacji obronnej i to właśnie w 33-letnim Argentyńczyku upatrują rozwiązanie problemu.

W tym sezonie Ezequiel Garay wystąpił łącznie w 20 spotkaniach, zaliczając 1668 minut na boisku.

Kategoria: Transfery | Golsmedia.com | DeporteValenciano | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. staste7701.01.2020; 18:20
staste77Byłaby to strata dla klubu. Potrzebny jest nam tak doświadczony obrońca.
2. JaroVCF199201.01.2020; 18:45
Skoro jest skłonny obniżyć wynagrodzenie, chętnie bym go widział na najbliższe 2 lata. Grając na 3 frontach, przydało by się mądre rotowanie
3. zompson02.01.2020; 13:26
zompsonWydaje mi się że powinniśmy mieć ważniejsze wydatki niż łatać dziure po Garayu...