Remis w dramatycznych okolicznościach

Michał Muszyński, 15.12.2019; 23:11

Real wydziera punkt na Mestalla

Po niezbyt ciekawym meczu Valencia zremisowała z Realem Madryt 1:1. Zdecydowanie najwięcej w meczu działo się w ostatnich kilkunastu minutach spotkania. Na prowadzenie Los Ches wyprowadził Carlos Soler. Goście do wyrównania doprowadzili w ostatnich sekundach meczu za sprawą Karima Benzemy.

Urazy Maxiego Gómeza oraz Kevina Gameiro znacznie utrudniły Albertowi Celadesowi zestawienie formacji ofensywnej na spotkanie z Realem Madryt. W mediach obok Rodrigo Moreno awizowano obecność Manu Vallejo, jednak szkoleniowiec „Nietoperzy” ostatecznie zdecydował się na inny wariant, przesuwając do przodu Ferrana Torresa. Między słupkami ,wskutek kontuzji Cillessena, stanął Jaume.

Początek spotkania wyraźnie przebiegał pod dyktando gości z Madrytu. Już w szóstej minucie do interwencji zmuszony został Jaume, który z trudem wybronił strzał Valverde z około 16 metrów. Valencia grała pasywnie czekając na to, co zrobią „Królewscy”. Chwilę później celnie strzelał Benzema po podaniu Luki Modricia, lecz tym razem Jaume zdołał złapać piłkę. Francuski napastnik Realu nie odpuszczał i chwilę później ponownie próbował, tym razem głową po centrze Nacho — niecelnie.

Valencia odpowiedziała groźnie dopiero w 19. minucie za sprawą Ferrana Torresa, który otrzymał świetne podanie i w polu karnym zdołał oddać strzał, który z kłopotami obronił Courtois. Goście nie byli dłużni i minutę później Rodrygo po centrze Carvajala strzelał, lecz wprost w golkipera gospodarzy. W ekipie Los Ches najaktywniejszy był 19-letni Ferran, który w 35. minucie strzelał głową niecelnie po celnej wrzutce Gayi. Pierwsza odsłona meczu wyraźnie należała do gości, który stworzyli więcej okazji podbramkowych.

Drugą połowę piorunująco mogła zacząć Valencia. Kapitalne prostopadłe podanie od Rodrigo otrzymał Ferran, który pomknął na bramkę z piłką, lecz w sytuacji sam na sam z Courtoisem uderzył wprost w belgijskiego bramkarza Realu. Na trybunach wyraźnie można było usłyszeć jęk zawodu ponad 42 tysięcy kibiców zgromadzonych tego wieczoru na Mestalla. Real nie był już tak groźny, jak w pierwszej części meczu. Swojej szansy próbował Isco, lecz jego strzał głową po centrze Rodrygo pozostawiał wiele do życzenia.

Nic nie wskazywało, na to iż którakolwiek z drużyn zdobędzie w tym meczu bramkę. W 78. minucie to gospodarze wyszli na prowadzenie. Składną akcję w prawej części boiska przeprowadził duet Rodrigo — Wass. Duńczyk z prawego skrzydła płasko dograł na przedpole, gdzie nabiegał niekryty Carlos Soler. Wychowanek Valencii mocnym strzałem wpakował futbolówkę do siatki uszczęśliwiając tym samym kilkadziesiąt tysięcy sympatyków „Nietoperzy”! 1:0!

Gospodarze mogli i powinni podwyższyć prowadzenie, kiedy do z ostrego kąta strzelał Manu Vallejo, wprowadzony wcześniej w miejsce Jaume Costy. Górą w pojedynku z zawodnikiem Valencii był jednak Courtois. Goście w trzeciej minucie doliczonego czasu gry zdobyli gola, lecz arbiter wskazał pozycję spaloną ku uciesze kibiców na Mestalla. Los Blancos dopięli swego w ostatniej akcji meczu, kiedy piłkę w narożniku ustawił Toni Kroos, a do strzału głową doszedł… golkiper Realu, Courtois, który posłał mocno futbolówkę wprost w Jaume, który instynktownie sparował ją przed siebie. W zamieszaniu najlepiej odnalazł się Benzema, który wpakował piłkę do bramki, ustalając wynik spotkania na remis. 1:1.

Przed meczem z Realem wielu sympatyków Valencii miało obawy co do gry „Nietoperzy” w starciu z renomowanym rywalem. Należało pamiętać, jak wycieńczający mecz mieli za sobą w tygodniu zawodnicy Celadesa. Los Ches dali jednak radę i postawili się faworyzowanemu przeciwnikowi. Ostatnie spotkanie w roku 2019 Valencia rozegra w sobotę w Valladolid z miejscowym Realem w ramach 18. kolejki La Liga.