VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Celades: „Będzie ciężko”

Mateusz Nowacki, 15.12.2019; 12:30

Przedmeczowa konferencja trenera

Na konferencji prasowej Albert Celades opowiedział m.in. o swoich odczuciach związanych z nadchodzącym spotkaniem. Odniósł się również do swoich relacji z byłym kolegą z szatni - Zinedine Zidanem.

Wygrana w ostatnim domowym spotkaniu w roku 2019

To byłoby bardzo miłe. Podchodzimy do meczu z dobrą dynamiką, ale tak samo jest z Realem Madryt. Grają bardzo dobrze i są w najlepszej formie z tego sezonu. Będzie ciężko, ale wierzymy w nasze możliwości.

W obliczu spotkania

Podchodzimy do niego z wielką ekscytacją. To ekscytujące wyzwanie przeciwko jednej z najlepszych drużyn na świecie i zdajemy sobie sprawę, że nie będzie łatwo. Jesteśmy w dobrej dynamice i cieszymy się z tego co wydarzyło się trzy dni temu, dlatego też musimy przełożyć ten entuzjazm na jak najlepszy możliwy występ. Jeśli się nie uda, to bardzo trudno będzie pokonać Real Madryt.

Czego potrzeba do zwycięstwa?

Potrzeba wiele. Przeciwko ekipom z tak dobrymi piłkarzami musisz być skoncentrowany przez całe spotkanie. Każdy błąd będzie wiązał się z karą. Wiemy, jak trudny to będzie mecz, ale stawimy mu czoła z najlepszą mentalnością i spróbujemy wykorzystać nasze mocne strony.

Czy Real jest faworytem?

Nie wiem, ale faworyzowanie jest bezwartościowe. Kiedy piłka w grze, to nie ma znaczenia.

Kto zagra obok Rodrigo?

Mamy Vallejo i Sobrino. W obliczu tego, kogo mamy do dyspozycji, będziemy wykorzystywać nasze zasoby w najlepszy możliwy sposób.

Relacje z Zidanem

Razem w szatni dzieliliśmy wiele czasu. Nie utrzymuję z nim kontaktu na co dzień, ale mamy dobre relacje. On był wielkim piłkarzem, jednym z najlepszym w historii, ale jako trener również ma niesamowite CV. Wykonał kawal dobrej roboty i jest kimś, kogo bardzo szanuję i podziwiam. Bardzo go lubię z powodu tego jaki jest, czasu jaki razem spędziliśmy, jego wzorowego zachowania i dlatego, że zawsze był osobą pełną szacunku. Jedyne co mogę powiedzieć na jego temat to same dobre rzeczy.

Jak ten mecz wpłynie na El Clásico?

Nie sądzę, że to na nich wpłynie. Jeśli jesteś częścią takiego zespołu, oczekiwania są na najwyższym poziomie. Są przyzwyczajeni do grania co trzy dni. Grają dobrze i wygrywają.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.