VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Murthy: „Klub jest z wami wszystkimi”

Karol Kotlarz, 14.12.2019; 22:29

Przemówienie prezydenta klubu

W Walencji odbyło się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Valencii CF. Spotkanie otworzył Anil Murthy, który w swojej mowie poruszył wydarzenia ostatnich miesięcy, mówił o osiągnięciach klubu oraz przybliżył datę przeprowadzki na nowy stadion.

„Po pierwsze, najważniejszą rzeczą w Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy nie jest zadowalanie tych, którzy otaczają klub ze swoimi określonymi, ukrytymi interesami. To byłoby tak populistyczne, jak nieodpowiedzialne. Tutaj będziemy rozmawiać o rozwoju tego długoterminowego, ambitnego i zrównoważonego projektu. Pojawiłem się w Valencii CF trzy lata temu. Przez ten czas byłem bliski potrącenia przez van, z którego ktoś krzyczał: «Lim, wracaj do domu». Zatrzymałem się i zapytałem: «Czemu jesteś tak wściekły?», odpowiedział: «Meriton jest zły dla Valencii CF», bez dalszych tłumaczeń”.

„W październiku przez spotkaniem z Alavés, otrzymałem około 500 telefonów i około 200 wiadomości z pogróżkami pod adresem mojej żony i dzieci. Nie rozumiałem powodu takiej nienawiści. W ciągu ostatnich pięciu lat zagraliśmy w Lidze Mistrzów trzy razy. Zdobyliśmy trofeum, Puchar Króla, po 11 latach. Ponownie jesteśmy w najlepszej szesnastce Ligi Mistrzów po raz pierwszy od siedmiu lat. W tym sezonie pobiliśmy rekord przychodów od sponsorów, jest najwyższy w historii. Ponad sto firm z Walencji tworzy nasz Business Club, a my płacimy bankom zarówno odsetki, jak i spłacamy pożyczki. Wreszcie, cieszymy się stabilizacją i finansową płynnością”.

„Valencia CF jest ponownie na pierwszych stronach w międzynarodowej prasie. Pozbyliśmy się przemocy w klubie. Mamy stadion dla niepalących, przeznaczony dla rodzin i dzieci. Zainstalowaliśmy jeden z najlepszych systemów nagłośnienia w całej lidze na najstarszym stadionie w rozgrywkach. Posiadamy aplikację, którą europejskie kluby biorą za punkt odniesienia. Mamy profesjonalistów w każdym aspekcie, włącznie z zespołem osób odpowiedzialnych za stan murawy na Mestalla oraz na boiskach treningowych. Uczniowie szkolący się w naszej Akademii uczą się w szkole Mas Camarena. Przekazywane są im pewne wartości, takie jak ciężka praca. Zmierzamy we właściwym kierunku. Naszym planem jest sprawienie, że klub znów stanie się wielki. Wiele osób gratulowało mi, że byłem jedynym, który podjął walkę z przemocą na Mestalla. Nic nas nie zatrzyma i każdy o tym wie. Nie będziemy też marnować czasu na prowokacje lub podsycanie kontrowersji, ponieważ dzisiaj patrzymy w przód. Jeśli Peter Lim przeznaczył miliony euro na Valencię CF, największą inwestycję zagraniczną w historii ligi, zostało to zrobione aby zbudować ekscytujący i ambitny projekt. Peter chce, by klub osiągnął najwyższe zaszczyty, a dzięki niemu klub jest w miejscu, w którym jest”.

„Istnieją ważne zmiany dotyczące nowego projektu stadionu. Valencia jest bliżej niż kiedykolwiek by otworzyć nowy stadion w sezonie 2022/2023. W tym tygodniu otrzymaliśmy od ADU (spółdzielnia budowlana ADU Mediterráneo – przyp. red.) wiążącą ofertę dla naszego ekscytującego projektu: sprzedaży terenów pod Mestalla, która pozwoli nam zbudować nowy stadion. ADU znalazło już operatora, który sprawia, że jego oferta jest opłacalna. Dlatego przedłużymy do marca wyłączność z ADU. Potrzebny jest tylko ostatni impuls od administracji lokalnych i regionalnych, aby zrealizować doskonały projekt, nie tylko dla VCF i spółdzielni, ale także dla miasta i Comunidad Valenciana.

„Oczywiście zapewnimy, aby ten ekscytujący projekt nie miał negatywnego wpływu na poziom siły roboczej. Zawsze znajdą się przeciwnicy, którzy stawiają na nienawiść oraz inne złośliwe osoby. Zawsze znajdą się tacy, którzy poświęcą swój czas na skrzywdzenie klubu. Ale koncentrujemy się na ogromnej większości sympatyków. Naszym zobowiązaniem jest znacząca poprawa naszej komunikacji z nimi. Powiedzieć Valencianistas, co naprawdę dzieje się w niektórych grupach o mrocznych interesach, które starają się jedynie zdestabilizować Valencia CF. Zjednoczeni fani i zespół mają moc osiągania wielkich celów dzięki sile i zasobom tego klubu. Nie zbaczamy z pobieżnych kontrowersji i innych sterylnych debat. W tę niedzielę wracamy do tego, co naprawdę ważne. Będziemy grać pomimo wielu kontuzji, ale także z wielką siłą, entuzjazmem i przekonaniem. Klub jest z wami wszystkimi. Amunt Valencia!

Po wygłoszeniu przemówienia, Anil Murthy odpowiadał na pytania akcjonariuszy. Prezydent Valencii mówił m.in. o zadłużeniu klubu, zwolnieniach Marcelino i Alemany’ego, przedłużeniu kontaktów z zawodnikami oraz nadchodzącym Superpucharze Hiszpanii.

Nowe umowy dla Solera i Ferrana

Przedłużenia kontraktów są w tej chwili główną siłą napędową tego klubu. Niebawem możemy spodziewać się dobrych wieści.

Superpuchar Hiszpanii

Nie zgadzamy się z podziałem nagród finansowych. Nie jest to sprawiedliwe, bowiem wygraliśmy Puchar Króla. Będziemy nadal walczyć o sprawiedliwy podział. Pracujemy w LaLiga i prawie wszystkie kluby popierają ten problem. Musimy zagrać, bo to nasze prawo i otrzymamy za to sprawiedliwe środki.

Dług klubu

Dług wzrósł przez ostatnie pięć lat, jednak wpływy również wzrosły. Musimy sprzedawać za większe pieniądze, niż wydajemy na zawodników. Spłacamy długi wobec banków. Nie ma powodu do obaw.

Zwolnienie Marcelino i Alemany’ego

Byli częścią tego klubu w dwóch spektakularnych sezonach, ale nie chcę wchodzić w szczegóły ich zwolnienia, aby zdyskredytować ich imię. Tego lata w długoterminowym projekcie nie byliśmy ze sobą zgodni. Projekt jest ponad wszystkimi, nawet nade mną. Mieliśmy różne pomysły. Przez dwa lata zatrudniliśmy prawie wszystkich graczy, których chcieli. W tym roku wróciliśmy do początkowego projektu, opierającego się na wychowankach i mieliśmy w tej kwestii różne pomysły.

Projekt

Ideą naszego projektu jest wygrywanie spotkań. Systematyczne wygrywanie meczów. Nasz długoterminowy projekt opiera się na wychowankach, takich jak Gayà, Soler i Ferran. Tak działamy i jest to projekt długoterminowy.

Grada Joven

To była bardzo skomplikowana decyzja. Po wygraniu Pucharu grupa dziesięciu młodych ludzi poprosiła mnie, abym nie zmieniał niczego. Decyzja ta dotknęła wiele osób. Grada Joven będzie działać, choć na początku było to trudne. Jest 500 młodych ludzi, którzy poprosili o wejście w jej skład w połowie sezonu. Nie pozwolimy na oglądanie widoku agresywnych fanów wielokrotnie uderzających w autobus zespołu.

Zniżki na bilety

Dzieci poniżej 16. roku życia mogą liczyć na 50% zniżkę. Ceny za karnety są moim zdaniem sprawiedliwe.

Kategoria: Wywiady | Super Deporte | El Desmarque Valencia skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. Qnick198614.12.2019; 23:12
Qnick1986"Dług wzrósł przez ostatnie pięć lat"
Póki jest płynność, póki FFP nie zagraża wywaleniem z pucharów niby nie ma strachu. Mimo wszystko jakoś mnie to zaniepokoiło.

"Ideą naszego projektu jest wygrywanie spotkań."
Ufff... Uspokoił mnie :)
2. los ches15.12.2019; 10:29
los chesO co chodzi z Grada Joven?
3. Lizarazu15.12.2019; 19:34
Peter dimision, Murthy destructor!