Ostatnie starcia z Realem na Mestalla

Adam Musialik, 14.12.2019; 10:49

Dobre wspomnienia

W ostatnich latach domowe mecze przeciwko Realowi Madryt były dla Valencii udane. Od 2015 roku bilans to: trzy zwycięstwa, remis i porażka. Dla Królewskich to jedne z najtrudniejszych spotkań sezonu.

4 stycznia 2015 roku Real Madryt przyjechał na Mestalla jako lider tabeli i przegrał 1:2. Goście objęli prowadzenie po golu Cristiano Ronaldo z rzutu karnego. Na początku drugiej połowy obudziła się Valencia, a bramki Barragána i Otamendiego dały końcowy triumf.

Rok później Los Ches znów pokazali charakter w starciu z potentatem, choć oba zespoły miały swoje problemy w lidze. Goście z Madrytu dwukrotnie wychodzili w tym spotkaniu na prowadzenie, ale Valencia potrafiła odpowiedzieć trafieniami Parejo (z rzutu karnego) i Paco Alcácera.

Początek roku 2017 to powrót do wygrywania nad Realem. Valencia zaczęła spotkanie z dużym animuszem, co poskutkowało fantatyczną bramką Zazy i ładnym golem Orellany. Los Blancos zostali oszołomieni i potrafili odpowiedzieć jedynie trafieniem Ronaldo, tuż przed końcem pierwszej połowy.

Jedyna porażka z Realem w tym podsumowaniu, nastąpiła w 2018 roku. Dwa rzuty karne wykorzystał Cristiano Ronaldo i do przerwy pewnie prowadzili Królewscy. Po zmianie stron nadzieję przywrócił gol Santiego Miny, ale końcówka meczu to znów trafienia zawodników z Madrytu.

Najświeższe wspomnienie ze starć Valencii z Realem, to oczywiście zwycięstwo 2:1 w poprzednim sezonie. Piłkarze Nietoperzy byli zdecydowanie stroną dominującą i mieli sporo dogodnych okazji. Dwie z nich wykorzystali za sprawą strzałów Guedesa i Garay'a. Gości ze stolic stać było tylko na trafienie Benzemy w doliczonym czasie gry.

Kategoria: Ogólne | własne skomentuj Skomentuj (1)