VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

„Zasłużyliśmy na pierwsze miejsce”

Karol Kotlarz, 11.12.2019; 11:24

Pomeczowe wypowiedzi

Dani Parejo oraz José Gayà udzielili krótkich wywiadów po meczu z Ajaxem (1:0). Obaj zawodnicy cieszą się z awansu Valencii do fazy pucharowej i podkreślają znaczenie wiary we własne możliwości.

Dani Parejo

Awans do fazy pucharowej

Pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę jest to, że awansowaliśmy z bardzo trudnej grupy. Jestem dumny, że mam wokół takich kolegów w zespole. Wiedzieliśmy, że trudno będzie awansować, grupa była trudna i w każdym meczu musieliśmy się postarać. Zasłużyliśmy na pierwsze miejsce.

Wysiłek w ostatnim meczu

Tak, to prawda, że awans wywalczyliśmy na trudnym terenie z przeciwnikiem, który w poprzednim roku był o 30 sekund od awansu do finału Ligi Mistrzów. Polegamy na grupie, jedności, w szatni jesteśmy rodziną i to jest nasza wielka siła. Zademonstrowaliśmy to raz jeszcze. Jestem dumny, nikt nie ułatwił nam zadania, zasłużyliśmy na to, co osiągnęliśmy.

Reakcja szatni

Wszyscy śpiewali, była muzyka, szaleństwo... Jesteśmy wśród szesnastu najlepszych zespołów w Europie i to jest dla nas ważne. Kiedy grasz w tych rozgrywkach nic nie przychodzi łatwo. Wszyscy rywale będą wymagający, a kolejna runda będzie trudna.

Uczucia panujące w zespole

Pełna satysfakcja i radość. Jestem dumny z moich kolegów, z ludzi, którzy wykonali wielki wysiłek. Znam trudność zakwalifikowania się do grona 16 najlepszych w Europie, mieliśmy świetną okazję, ale było to bardzo trudne i należy to docenić. Musimy wnieść dużą wartość do tego, co dostaje ta grupa, walczymy z meczu na mecz, w ubiegłym roku osiągnęliśmy cel jakim był awans do Ligi Mistrzów, wygraliśmy finał Pucharu Króla z Barça, a w tym roku gramy z pokorą, poświęceniem i wiarą.

Rywal w kolejnej rundzie

Będzie ciężko. Będziemy musieli zmierzyć się z drużyną, która będzie bardzo zaangażowana. Kluczem Valencii jest zespół i jego jedność. Z kimkolwiek zagramy, jeśli będziemy walczyć jako zespół, możemy przeciwstawić się każdemu.

José Gayà

Wygrana z Ajaxem

To był finał. Ten zespół czerpie przyjemność z ważnych spotkań i jest to trudne. Odpowiedzieliśmy na to pewnością siebie. Mam nadzieję, że nadal będziemy tak grali w tego typu meczach. Nikt nie stawiał na wyjście z grupy z pierwszego miejsca.

Awans do fazy pucharowej

To jest warte tego, co robimy. Pokazujemy, że jesteśmy zjednoczeni w obliczu wszystkich przeciwności losu. Byliśmy w stanie wygrać z Ajaxem i utrzymaliśmy czyste konto. Kiedy wszystko idzie dobrze, musimy też dać temu odwagę. Mamy nadzieję, że wkrótce wrócą kontuzjowani gracze. Szkoda byłoby się teraz zatrzymać, musimy się rozwijać.

Mentalność zespołu

Zespół uwierzył. Po remisie z Chelsea pojawiły się wątpliwości w to, czy awansujemy. Wyszliśmy na boisko z myślą, że ten mecz jest dla nas finałem i myśleliśmy, że uda nam się go wygrać. Wiedzieliśmy, że jest szansa na awans. Było trudno, ale daliśmy radę.

Obecność Petera Lima

Myślę, że Peter Lim będzie dziś zadowolony.

1/8 finału Ligi Mistrzów

Nie możemy ustalać sobie limitów. Musimy zmierzyć się z wyzwaniem i cieszyć się tym. W fazie pucharowej nie będzie słabych przeciwników. Ten zespół nie zna górnej granicy. Idziemy w górę.

Wychowankowie i ich znaczenie

Posiadanie w zespole wychowanków jest bardzo ważne. Zawodnicy, którzy przychodzą z zewnątrz, dają nam jednak coś ekstra, czego potrzebujemy. Kombinacja tych grup to klucz do sukcesu.

Rodrigo Moreno

To nasz czołowy zawodnik. To ważne, że jest w naszym zespole. Jest „dziewiątką” w kadrze i mam nadzieję, że będzie tu jak najdłużej.

Kategoria: Wywiady | Plaza Deportiva skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.