VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Soler: "Dlaczego nie mielibyśmy wygrać?"

Wojciech Ciuraj, 10.12.2019; 14:31

Pomocnik o decydującym starciu

Wychowanek klubu odpowiedział na pytania dziennikarzy przed najważniejszym meczem sezonu. Hiszpan wierzy w korzystny rezultat na Johan Cruyff Arena.

Co jest największą siła Ajaxu?

Już w zeszłym sezonie pokazali, że są wielkim klubem, kiedy to osiągali świetne rezultaty z Realem czy Juventusem. Styl, który prezentują może robić wrażenie, ale znamy ich słabe punkty. Wynik poprzedniego meczu nie był sprawiedliwy i wierzymy, że mamy szansę.

Czym jest dla was jutrzejsze spotkanie?

Przede wszystkim wyjątkową okazją. Od dawna nie graliśmy w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Jesteśmy na fali po dwóch zwycięstwach w derbowych pojedynkach, więc dlaczego nie mielibyśmy wygrać?

Wyciągnęliście wnioski z poprzedniego meczu z Ajaxem?

W tamtym spotkaniu mieliśmy wystarczająco dużo okazji by osiągnąć korzystny rezultat… jednak to już przeszłość. To będzie zupełnie inny mecz. Ajax jest do pokonania co udowodniła Chelsea. Wiedzieliśmy, że trafiliśmy do silnej grupy, ale jesteśmy Valencią. Wszystko jest możliwe.

Wolisz grać w środku pola czy na skrzydle?

Decyzja należy do trenera. W ostatnich spotkaniach zdarzało nam się zmieniać formację w trakcie gry i przynosiło to oczekiwany rezultat. Dla mnie to bez znaczenia. W ostatnich latach grywałem na wszystkich pozycjach w pomocy. Zawsze najważniejsze jest dobro zespołu.

Czy coś drgnęło w sprawie nowej umowy?

Najważniejsze jest obecnie spotkanie z Ajaxem. Jestem tu od siódmego roku życia i chciałbym kontynuować karierę w Valencii.

Co powiesz fanom, którzy przybyli do Amsterdamu wspierać zespół?

Przede wszystkim chciałbym im podziękować. Wielokrotnie ich doping prowadził nas do wielkich rzeczy. Czeka nas ciężki mecz, ale zrobimy wszystko co w naszej mocy by wygrać.

Co robiłeś 8 lat temu gdy Valencia po raz ostatni grała w 1/8 finału?

Grałem wówczas w drużynach juniorskich. Mając 14 lat nie sądziłem, że będę kiedyś częścią pierwszego zespołu. To coś niesamowitego!

Czy zespół jest mocniejszy niż rok temu?

W ubiegłym roku nie udało nam się dostać do 1/8. Tym razem jednak wciąż mamy szansę i zrobimy wszystko by przywrócić Valencii należne jej miejsce.

Kategoria: Wywiady | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.