VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Ten Hag: „Obie ekipy odczuwają presję”

Michał Kosim, 09.12.2019; 20:10

„Musimy wygrać i chcemy wygrać”

Erik ten Hag wziął udział w przedmeczowej konferencji prasowej, poprzedzającej spotkanie Joden z Valencią o awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. 49-letni trener odpowiedział na pytania o pierwszą ligową porażkę w tym sezonie, kontuzjowanych graczy czy półfinałowy dwumecz z Tottenhamem z zeszłego sezonu, kiedy jego zespół odpadł z Champions League po rewanżowej porażce u siebie.

Jak ma się twój zespół po porażce przeciwko Willem II?

Drużyna ma się dobrze. W piątek dokonaliśmy roszad w składzie, ale uważam, że dobrze jest poczuć rozczarowanie, porażkę. Musisz wtedy zmienić swoje podejście i pomyśleć, że mamy kolejną okazję przeciwko Valencii.

Masz do dyspozycji któregoś z wcześniej kontuzjowanych zawodników?

Neres, Promes i Labyad nie zagrają. Mamy zespół pozwalający na poradzenie sobie z tego typu problemami.

Jak zmienił się kurs obrany przez twoich piłkarzy po porażce?

Wczoraj mieliśmy dzień wolny. Wiemy co nam się przydarzyło. Wydawało nam się, że gra na 80% czy 90% możliwości będzie wystarczająca. Trzeba podążać od meczu do meczu i dawać z siebie wszystko.

Czy czujecie jakikolwiek psychologiczny strach po tym, co przydarzyło wam się na własnym stadionie w poprzednim roku przeciwko Tottenhamowi?

Prawdę mówiąc, nawet nie pomyślałem o tym spotkaniu zanim mnie o nie zapytałeś. Musimy wygrać i chcemy wygrać. To nasza intencja i chcemy zachować spokój.

Niektórzy piłkarze rozegrali już ponad 30 spotkań.

Mentalnie może to być to coś, co ma wpływ na zespół. Istoty ludzkie są jednak w stanie pokazać wielkie rzeczy. Potrzebujemy cztery razy więcej sił, by osiągnąć nasze cele.

Jakiego spotkania spodziewasz się przeciwko Valencii?

Jesteśmy dwoma silnymi zespołami i w tym spotkaniu zobaczymy, który jest mocniejszy. Nie sądzę, że to będzie mecz podobny do tego na Mestalla.

Valencia gra lepiej niż przedtem?

Nie sądzę. Gra równie dobrze. W pierwszym meczu też zaprezentowali dobry poziom. To zespół, który gra bardzo dynamicznie.

Czy 0:3 było wynikiem przesadzonym, niesprawiedliwym?

Wynik nie był niesprawiedliwy.

Presja spoczywa na Ajaxie?

Obie ekipy odczuwają presję, bo jesteśmy zainteresowani tym samym, czyli awansem do 1/8 finału.

Kategoria: Wywiady | Marca | AS skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.