sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Plaga kontuzji w Valencii

Karol Kotlarz, 11.11.2019; 21:58

Kto powróci do gry na kolejne spotkania?

W ostatnim czasie na liście kontuzjowanych znalazło się aż dziewięciu zawodników „Nietoperzy”. Kto z nich ma szansę wrócić do pełni sprawności po przerwie na reprezentacje? Zapraszamy do lektury raportu medycznego.

Piccini, Soler, Guedes, Diakhaby, Czeryszew, Coquelin, Sobrino, a po starciu z Granadą również Kondogbia i Rodrigo – oto lista graczy narzekających na problemy zdrowotne. Lista mogła być dłuższa o jedno nazwisko, mowa tu o Manu Vallejo, który opuścił przed czasem boisko w ostatnim spotkaniu mając problemy mięśniowe, jednak ze zdrowiem 22-latka jest wszystko w porządku.

W ostatnim czasie niestety pojawiają się informacje o niezadowoleniu kilku graczy Valencii oraz sztabu szkoleniowego z opieki medycznej pod przewodnictwem pracującego od niedawna w klubie doktora Pedro Lópeza. Niektórzy kontuzjowani zawodnicy – Soler, Coquelin, Sobrino i Diakhaby – udali się na konsultację medyczną z doktorem Maestro, który we wrześniu pożegnał się z pracą w zespole z Mestalla. O rozwiązanie sytuacji gracze zwrócili się do Anila Murthy’ego. Zdaniem prezydenta po przerwie reprezentacyjnej do gry powrócą „wszyscy poza Piccinim”, o czym poinformował w wywiadzie.

Jak podało Cope Pedro López może już niedługo pożegnać się ze swoim stanowiskiem. Doktor nie był obecny podczas spotkania z Granadą. Zastąpić może go José Luis Zaragosí, do którego Murthy ma zwrócić się w sprawie rozwiązania delikatnej kwestii urazów piłkarzy Valencii.

Cristiano Piccini

W przypadku Włocha wszystko jest jasne, poza dokładnym terminem powrotu na boisko. Obrońca leczy uraz rzepki. 27-latek bierze udział w sesjach rehabilitacyjnych, a przewidywany powrót szacowany jest na styczeń lub luty 2020 roku.

Gonçalo Guedes

Portugalczyk leczy uraz kostki, jednak w jego przypadku sytuacja jest niezwykle skomplikowana. Powrót do gry skrzydłowego jest wciąż oddalany w czasie, a sam zainteresowany ma już tego dość. Dotychczasowe badania i leczenie nie sprawdziły się, a zdaniem mediów Guedes poinformował klub, że chce uzyskać opinię innego specjalisty.

Geoffrey Kondogbia

Pomocnik skarżył się na dyskomfort mięśnia dwugłowego uda w meczu z Granadą, który uniemożliwił jego dalszy występ. Według nieoficjalnych informacji uraz reprezentanta Republiki Środkowoafrykańskiej nie jest poważny, choć nie uda się on na mecze swojego kraju. Przewiduje się, iż Kondogbia powróci do dyspozycji trenera na mecz z Realem Betis lub na starcie z Chelsea. Valencia chce, aby pomocnik był w pełni sił na spotkanie Ligi Mistrzów, w razie gdyby Coquelin nie wyzdrowiał na czas.

Mouctar Diakhaby

Przed meczem z Granadą obrońca doznał urazu mięśnia uda, który uniemożliwił jego występ w tym spotkaniu. Co ciekawe, to jego pierwsza kontuzja mięśniowa w profesjonalnym futbolu. Jak podano w oficjalnym komunikacie, czas powrotu do gry zostanie oceniony w najbliższych dniach. Stoper wybrał się na wizytę do doktora Maestro, celem konsultacji medycznej.

Dienis Czeryszew

Rosjanin kontuzji doznał w meczu z Lille, gdzie już po 30 minutach gry musiał opuścić plac gry. Uraz skrzydłowego dotyczy przedniej strony mięśni uda w prawej nodze. Podobnie jak w przypadku Diakhaby’ego Valencia poinformowała, że czas powrotu do gry zawodnika zostanie oceniony w najbliższych dniach.

Rodrigo Moreno

Napastnik doznał urazu w ostatnim meczu z Granadą. Hiszpan skarżył się na ból w dolnym odcinku kręgosłupa. Kontuzja Rodrigo sprawiła, że został on wycofany ze składu reprezentacji Hiszpanii, w związku z czym pozostanie on w Paternie pod okiem sztabu medycznego. Klub nie wydał jak dotąd komunikatu w sprawie urazu napastnika.

Rubén Sobrino

W meczu z Espanyolem napastnik doznał urazu mięśnia przywodziciela, który wykluczył jego występ w kolejnych spotkaniach z Lille i Granadą. Hiszpan powinien być do dyspozycji trenera po przerwie na reprezentacje.

Carlos Soler

Powrót do pełnej sprawności po urazie kostki w prawej nodze Hiszpana znacznie przedłuża się. Dotychczasowe badania i leczenie nie przyniosły oczekiwanego rezultatu, dlatego też pomocnik udał się na konsultację medyczną do doktora Maestro.

Francis Coquelin

Francuz leczy uraz ścięgna prawej nogi. Bliższy termin powrotu pomocnika na boisko nie jest znany, jednak zdaniem mediów może być on gotowy na spotkanie Ligi Mistrzów z Chelsea.

Kategoria: Raporty Medyczne | El Desmarque Valencia | Marca | Cope skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. staste7712.11.2019; 11:49
staste77Dobrze, że mamy teraz przerwę reprezentacyjną.
2. pedro912.11.2019; 13:02
Parafrazując podtytuł można by zapytać: kto padnie w najbliższym meczu?

Z tego Pedro Lopeza to niezły szkodnik i sabosażysta, ale daleko mu do swojego imiennika z Kolumbii.
3. lasio12.11.2019; 13:56
"Głowa psuje się od góry"