sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Real rywalem w półfinale Superpucharu

Karol Kotlarz, 11.11.2019; 17:38

Pary rozlosowane

Poznaliśmy rywala Valencii w półfinale Superpucharu Hiszpanii. Zdobywcy Copa del Rey zmierzą się z Realem Madryt. Spotkanie odbędzie się 8 stycznia.

W madryckiej siedzibie RFEF dokonano losowania par półfinału rozgrywek o Superpuchar w nowej formule „Final Four”. Poza mistrzem Hiszpanii, FC Barceloną, oraz zdobywcą Pucharu Króla, Valencią, w walce o finał wezmą udział również kluby z Madrytu – Atlético i Real, które zajęły odpowiednio 2. i 3. miejsce w zakończonym sezonie.

Pierwszą parę półfinalistów stworzą Valencia i Real. Mecz pomiędzy tymi zespołami odbędzie się w środę, 8 stycznia. W drugim półfinale, dzień później, zmierzą się Barcelona i Atlético. Zwycięzcy obu spotkań powalczą w niedzielę, 12 stycznia o triumf w Superpucharze Hiszpanii. Wszystkie mecze rozgrywane będą w Arabii Saudyjskiej.

Nowy format i miejsce rozgrywek zapewnia występującym zespołom wyższe korzyści finansowe niż dotychczas, niemniej jednak Valencia złożyła kilka dni temu skargę do RFEF w sprawie nierówności w wypłacie nagród. Ze względu na czynnik „historyczny”, do kasy klubu z Mestalla może wpłynąć około 3 mln €, czyli znacznie mniej w porównaniu do Realu czy Barcelony, co wyjaśnił w trakcie losowania prezes hiszpańskiej federacji, Luis Rubiales.

Zobacz również: Ile można zarobić na Superpucharze?

Kategoria: Ogólne | El Desmarque Valencia | AS skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. pedro912.11.2019; 12:25
Nie ma to jak tradycja I umiłowanie polityki historycznej, nawet w aspekcie sportowym.
Podział zysków jest groteskowy, bo VCF nawet w przypadku zdobycia superpucharu zainkasowałaby dużo mniej niż np. Real. W ten sposób nie da się zmniejszać różnic dzielących najbogatszych od uboższych.

Tym niemniej Superpuchar jest także okazją do promocji i zdobycia trofeów. Dobrze, że Marcelino nie posłuchał Lima.


2. chiefer12.11.2019; 17:36
chieferNormalnie parodia komedii. Powinniśmy zbojkotować ten żenujący cyrk.
3. YAAR012.11.2019; 18:59
YAAR0Wiecie. Jakby był finał Atletico - Valencia czego sobie życzę nie ze względu, że kibicuj ę Valencii. Tylko pięknie byłoby utrzeć nosa.

Federacja sobie obliczyła, że finał Realu i Barcy to większa oglądalność, a więc większa kasa. Jeśli wygrywa taka Valencia to trzeba dać mniej bo sami mnie otrzymają.

Dla mnie to dyskryminacja - zero fairplay finansowego. To jest chore.