sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Mohamed Simakan w Valencii?

Mateusz Nowacki, 01.11.2019; 14:52

Nowy prawy obrońca?

Jak podaje francuska gazeta L'Equipe, dobre występy Mohameda Simakana w RC Strasbourg Alsace przykuły uwagę scoutów AS Romy oraz Valencii CF.

Mohamed Simakan zaliczył w tym sezonie całkiem udany start w barwach RC Strasbourg Alsace. Do tej pory 19-letni obrońca wystąpił w łącznie 14 spotkaniach (dziewięć ligowych i pięć w kwalifikacjach do Ligi Europy).

Zawodnik o korzeniach gwinejskich może grać nie tylko na prawej stronie obrony, ale i na pozycji stopera. Czy mimo tego znalazło by się na niego miejsce w zespole z Mestalla? Na chwilę obecną w kadrze Valencii CF występuje trzech prawych obrońców (Correia, Piccini, Wass) oraz czterech środkowych (Diakhaby, Garay, Gabriel Paulista, Eliaquim Mangala) co na pewno nie zapewniłoby 19-latkowi regularnych występów. Czy jego transfer wiązałby się z pozbyciem jednego z obecnych obrońców? Kontrakt Ezequiela Garaya wygasa z końcem sezonu.

Należy również pamiętać, że obecnie kontuzjowany jest Cristiano Piccini i to może własnie na jego miejsce szykowany jest Simakan. Włoch powinien wrócić do treningów dopiero w lutym przyszłego roku.

Obecny kontrakt Mohameda Simakana z RC Strasbourg Alsace wygasa z końcem czerwca 2021 r. Karta zawodnika wyceniana jest obecnie na 2,5 mln €.

Kategoria: Transfery | L’Equipe | PlazaDeportiva | Własne skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE

1. 19Piter9701.11.2019; 16:52
19Piter97To my , mamy w ogóle jakiś skautów jeszcze jak wypierniczyli Longorię z Alemanym XD?
To oczywiście tak w żarcie.. ;)
2. NimbleHunt01.11.2019; 20:03
Trzeba też mieć na uwadze, że po szopce, którą odpierdzielił Lim z Marcelino i resztą część graczy zapowiedziała, że poproszą o transfer requesta już w zimowym oknie. Nie wiemy, o których konkretnie graczach mowa, dlatego wcale nie jest powiedziane, że nie znalazło by się dla Niego miejsce w zespole. Mam nadzieję, że nie będzie tak, że będziemy musieli na Niego wręcz liczyć xD
3. lasio01.11.2019; 20:06
Kto jest jego agentem?
4. vcflodz02.11.2019; 09:22
Reprezentuje go BS Sports
http://footballagencynetwork.com/bs_sports/