VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

„Nie miałem zamiaru atakować rywala”

Karol Kotlarz, 28.10.2019; 17:15

Pomeczowe wypowiedzi

Mecz z Osasuną (1:3), w którym Los Ches nie zaprezentowali się z dobrej strony, przeszedł już do historii. Co po spotkaniu mieli do powiedzenia Rodrigo Moreno, Dani Parejo oraz José Luis Gayà?

Rodrigo Moreno

Czerwona kartka

To było przypadkowe zagranie. Był kontakt przez pewną chwilę, gdy upadliśmy na murawę, a ja znalazłem się na nim. W żadnym wypadku nie miałem zamiaru atakować rywala. Zobaczymy jak długa będzie kara. Myślę, że interpretacja tej sytuacji była niewłaściwa.

Interpretacja arbitra

Nie chcę wywoływać kontrowersji lub mówić, że arbiter miał złe zamiary. To kwestia interpretacji. Tuż obok był sędzia liniowy. To byłoby nieodpowiedzialne atakować rywala w takiej sytuacji.

Brak protestów

Nie protestowałem, bo nie byłoby to przydatne. Przedłużyłoby tylko wszystko i pogorszyło. Chcę tylko wyjaśnić, że moje działanie było przypadkowe.

Możliwa kara

Długość kary będzie zależała od tego, co było wpisane w raport i powtórek. Chcę tylko wyjaśnić, że nie było to celowe. Nie widziałem go nawet, a ręce cofnąłem do tyłu by bronić się przed upadkiem.

Weryfikacja VAR

Myślę, że wszystkie zagrania są oceniane. Jeśli sędzia uznał, że chciałem zaatakować przeciwnika, mylił się.

Słaba gra zespołu grającego w dziesiątkę

Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe spotkanie. Nie przegrali u siebie od ponad roku. Grając w osłabieniu sprawy jeszcze bardziej się komplikują. W środę mamy kolejny mecz i postaramy się wygrać.

Dani Parejo

Czerwona kartka dla Rodrigo

To była kluczowa sytuacja, z poziomu boiska nie wyglądało na zagranie z premedytacją. Rozmawiałem z Rodrigo i mówił mi to samo. Myślę, że to nie jest jego wina, nie wiedział, gdzie znajduje się przeciwnik, upadł, uderzył go, ale nie było to celowe, to zdarza się przy utracie równowagi.

Brak weryfikacji VAR

Sędzia wyglądał jakby rozmawiał z osobami od VAR i był pewny, że czerwona kartka była właściwa. Zdarzają się sytuacje, kiedy korzystają z tego, a czasami nie. Nie wiem gdzie znajduje się granica, której przekroczenie oznacza konieczność oglądania powtórki wideo.

Kryteria użycia systemu VAR

Nie znam. Są sytuacje, w których nie wiesz, czy będzie użyty. Wyobrażam sobie, że osoby obsługujące VAR widziały tę sytuację bardzo wyraźnie i powiedziały sędziemu, że jest wszystko jasne, że nie musi widzieć powtórki. Było wiele sytuacji w tym sezonie, w których byliśmy krzywdzeni.

Czerwona kartka zmieniła obraz gry

To był kluczowy moment, szybko straciliśmy bramkę, a dobił nas gol krótko po przerwie. To prawda, że grając w osłabieniu, na trudnym terenie jak ten, jest trudno. Zaczęliśmy mecz dobrze, przeciwnik później nas zdominował swoimi dośrodkowaniami, a przed czerwoną kartką radziliśmy sobie nieźle.

Własne odczucia

Cóż, jestem zadowolony z mojej sytuacji, czuję się swobodnie, pewny siebie i myślę o kolejnym bardzo ważnym meczu z Sevillą w środę.

José Luis Gayà

Słaby mecz zespołu

To nie był nasz wieczór. Gdy oba zespoły grały po jedenastu oglądaliśmy wyrównane spotkanie. Po czerwonej kartce próbowaliśmy nawiązać walkę, ale to przeciwnicy mieli przewagę. Musimy się po tym podnieść w środę.

Czerwona kartka dla Rodrigo

Uważam, że nie powinna być czerwona. Nie wiem, dlaczego nie było ponownej oceny tej sytuacji na powtórce. Gra w dziesiątkę komplikuje sprawy. To prawda, nie poradziliśmy sobie z wieloma dośrodkowaniami.

Druga połowa meczu

W drugiej części nadal próbowaliśmy walczyć. To było trudne w osłabieniu, ale nie możemy szukać wymówek. Musimy poprawić grę w defensywie na wyjazdach.

Kategoria: Wywiady | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. staste7729.10.2019; 10:32
staste77Wiem, że teraz próbują szukać wytłumaczenia, ale niech nie mydlą oczu - Rodrigo wyraźnie specjalnie chciał uderzyć rywala. Inna rzecz, że zawodnicy Ossasuny latali jak hieny, ostro nacierając i nie dziwię się podrażnieniu Rodrigo.
2. pedro929.10.2019; 15:58
Czy miał zamiar czy nie, naprawdę nie wiem. Myślę, że sędzia miał jednak podstawy do takiej interpretacji.

Natrafiłem na ciekawe dane w hiszpańskiej prasie: w ostatnich 3 meczach (Atletico, Lille, Osasuna) rywale oddali 71 strzałów na bramkę Valencii, popełnili ponad dwukrotnie więcej fauli, ale to piłkarze VCF zainkasowali w każdym meczu 1 czerwoną kartkę.
Jak widać z tego zestawienia VCF Celadesa staje się łatwym celem, przeciwnicy nie napotykają na większy opór, przy rosnącej frustracji piłkarzy VCF.