VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Gabriel nie wyklucza gry dla Hiszpanii

Wojciech Ciuraj , 21.10.2019; 18:03

Obrońca dołączy do kolegów z drużyny?

Brazylijczyk po kilku sezonach spędzonych w LaLiga może się ubiegać o hiszpańskie obywatelstwo. Jako, że Paulista nigdy nie zadebiutował w reprezentacji swojego kraju, a hiszpańska kadra jest trakcie przebudowy, wydaje się, że mógłby liczyć na powołanie od Roberta Moreno.

Mimo drobnych wpadek, Paulista jest jednym z pewniejszych punktów drużyny, która zakwalifikowała się dwukrotnie do Ligi Mistrzów. Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii wciąż szuka optymalnych rozwiązań w obronie o czym świadczą powołania do kadry Pau Torresa czy Raúla Albiola. Sam zawodnik przyznał, że z chęcią spróbowałby swoich sił w La Furia Roja, ponieważ zdaje sobie sprawę, że raczej nie doczeka się powołania do reprezentacji Brazylii.

Dla Valencii zdobycie hiszpańskiego obywatelstwa przez Gabriela także jest korzystne, bowiem obecnie stoper wraz z Kanginem i Maxim Gomezem zajmują w kadrze miejsca dla piłkarzy spoza Unii Europejskiej. Jeśli procedura przebiegnie bez problemów, a Robert Moreno będzie zainteresowany Gabrielem, obrońca mógłby być brany pod uwagę w kontekście wyjazdu na Mistrzostwa Europy.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.