Celades: „Zespół pokazał osobowość”

Michał Kosim, 19.10.2019; 20:18

Trener po remisie z Atleti

Valencia wywalczyła cenny punkt w spotkaniu na Wanda Metropolitano (1:1). Trener Los Ches odpowiedział na pytania o samo spotkanie, ale też o strzelca wyrównującej bramki Daniego Parejo, powrót kontuzjowanych graczy, VAR, czerwoną kartkę Kangina Lee czy uraz Francisa Coquelina.

Jak postrzegasz dzisiejszą grę Valencii?

Przybycie tutaj i zagranie przeciwko takiemu rywalowi wiąże się z wielkimi trudnościami. Atlético oddało niewiele strzałów i miało niewiele okazji. Zespół zareagował w znakomity sposób. Pokazał osobowość i ambicje, nie zatrzymując się po wyrównaniu i walcząc o pełną pulę.

Co zmieniłeś w przerwie, by odmienić obraz spotkania?

Dobrze rozpoczęliśmy mecz. Mieliśmy dobre 10 minut, ale przyjazdy tutaj nigdy nie są łatwe i ponieśliśmy tego koszty. W drugiej połowie zmieniliśmy niektóre rzeczy, ale zasługi należą się zawodnikom. Zostaną we mnie osobowość i ambicja zespołu, by poradzić sobie z trudną sytuacją oraz chęć wygrania meczu.

Czy Parejo dobrze zrobiło niepojechanie na zgrupowanie Hiszpanii i możliwość odpoczynku?

Luksusem jest mieć takiego zawodnika. Zawsze chce być przy piłce i coś z nią zrobić. Przede wszystkim jednak uwielbiam jego charakter w kwestii chęci bycia pod grą i sprawiania, że grają inni. Przez te lata, kiedy jest w klubie został bardzo zahartowany i to luksus, że jest z nami.

O czym świadczy seria spotkań bez porażki?

Wyniki umacniają zawsze i każdego; to coś, czego się chce i w co się celuje. Jesteśmy częścią tego procesu. To sposób na to, by iść naprzód. Drużyna pracuje fenomenalnie, prezentuje wspaniały poziom zaangażowania. Musimy stale dążyć do rzeczy, które wierzymy, że pomogą nam stawać się lepszymi.

Czy to moment na to, by pohamować Kangina, aby uniknąć sytuacji takich jak ta dzisiejsza?

Jest bardzo młody i musi stale się uczyć. My, którzy znajdujemy się w strefie zawodowej, uczymy się każdego dnia. To pomaga ci się rozwijać.

Jesteś zadowolony z punktu czy może uważasz, że można było osiągnąć coś więcej?

To prawda, że obie ekipy miały swoje fragmenty. Atlético stwarzało nam problemy i na tablicy wyników byliśmy w tyle. Owszem, mogliśmy strzelić więcej goli, ale musimy pozostać obiektywni i przyznać, że Atlético też miało swoje szanse.

Uważasz, że João Félix mógł zostać wyrzuconym z boiska za faul na Parejo?

To decyzja sędziego i nie mam w tym temacie za wiele do powiedzenia.

Jesteś zadowolony z kryteriów sędziego, by weryfikować jedynie sytuacje Atlético?

Jestem obrońcą VAR-u, ale prawda jest taka, że nam nie pomaga. Szczególnie w sytuacji sławetnego karnego przeciwko Getafe. Nie widziałem, aby dzisiejsze akcje były poddane przeglądowi, ale jeśli o czymś decydowali to wszystko w porządku.

To ważne, że wracają członkowie składu?

To sytuacje, które wiedzieliśmy, że będą miały miejsce po przerwie reprezentacyjnej. To ważni zawodnicy i pomogą nam w tym, by bardziej rotować składem i być lepszymi. Kondogbia wrócił do wyjściowego składu, a Gameiro i Soler weszli w drugiej połowie. Jesteśmy szczęśliwi z powodu ich powrotu.