VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Ostatni tydzień Alemany’ego?

Karol Kotlarz, 14.10.2019; 11:10

Rozwiązanie kontraktu o krok

Wszystko wskazuje na to, że Mateu Alemany niebawem pożegna się z Valencią. Zdaniem hiszpańskich mediów w ciągu kilku najbliższych dni dyrektor generalny opuści klub na zasadzie porozumienia stron. Los Ches intensywnie poszukują następcy Majorkanina, a głównym faworytem w ostatnich dniach jest Luis Fernández.

Alemany od blisko miesiąca pozostaje bez obowiązków w zespole z Mestalla na skutek konfliktu z Peterem Limem, który nie pokłada zaufania w decyzje podejmowane przez swojego pracownika. Przedziwna sytuacja, w jakiej znalazł się dyrektor generalny, dobiega jednak końca. Od dłuższego czasu chce on rozwiązać umowę z Valencią, a kwestią sporną jest wysokość odszkodowania za przedterminowe odejście z klubu. Intencją Alemany’ego jest uniknięcie sporu na drodze sądowej. Zdaniem hiszpańskiej prasy do porozumienia między stronami powinno dość w przeciągu najbliższych dni. Tym samym, obecny dyrektor generalny nie pojawiłby się na kolejnym spotkaniu „Nietoperzy”, przeciwko Atlético.

Zobacz również: Jaka jest przyszłość Mateu Alemany’ego?

Kto miałby zastąpić Alemany’ego? Początkowo faworytem był Robert Fernández, który miał już negocjować warunki kontraktu, jednak strony nie doszły do zgody. W ostatnich dniach mocy nabrała kandydatura Luisa Fernándeza, byłego szkoleniowca m.in. Athletiku, Paris Saint-Germain czy Realu Betis. Spekulacje dotyczące jego osoby nasiliły się po jednej z jego wypowiedzi dla francuskiego kanału Europe 1, w której przyznał, że będzie pracował w dużym hiszpańskim klubie, którym nie jest Real Madryt ani Barcelona, a jego przyszłość rozstrzygnie się w ciągu najbliższych dziesięciu dni.

Wśród pozostałych kandydatów do zastąpienia Alemany’ego wymienia się również Carlosa Suáreza, byłego głównego udziałowca Realu Valladolid, oraz Antero Henrique, poprzednio zatrudnionego w Paris Saint-Germain.

Kategoria: Ogólne | AS | PlazaDeportiva | ElDesmarque Valencia skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.