VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Soler: „Stoimy murem za Celadesem”

Karol Kotlarz, 12.10.2019; 16:04

Wywiad z pomocnikiem

Carlos Soler powrócił do treningów z drużyną po urazie stawu skokowego, która wykluczyła go z gry w kilku ostatnich spotkaniach. Hiszpan był gościem VCF Radio, gdzie wypowiedział się m.in. na temat swojej kontuzji oraz osoby Alberta Celadesa.

Samopoczucie

Każdego dnia odczuwam poprawę, dopiero od 3-4 dni mam możliwość gry z piłką na boisku, po blisko 50 dniach bez pojawiania się tam. To skomplikowany uraz. Miałem już z nim do czynienia w drugiej nodze. Ten ostatni pozostawił złe wspomnienia i dzięki temu wiedziałem mniej więcej, co muszę robić. Dużo pracowałem i wszyscy fizjoterapeuci bardzo mi pomogli. Czuję się całkiem dobrze i wykonuję już niemal kompletne treningi.

Ponad miesiąc bez gry

Wszystko dotyczy ponownego wejścia na boisko, to tu wszystko się dzieje, pracuję nad tym od dłuższego czasu i jestem całkiem zadowolony. Przede mną dużo pracy, by nadgonić zaległości na najwyższym poziomie, ale wierzę, że to nadejdzie.

Powrót na sto procent

Tak jak mówiłem na początku, to skomplikowany uraz i muszę wrócić na sto procent.

Spokojny powrót

Po czterech-pięciu tygodniach prawie całkowitego unieruchomienia i możliwości normalnego chodzenia od dwóch tygodni, teraz mogę robić więcej rzeczy, mogę biegać, jednak muszę zachować spokój, bowiem pośpiech nie jest dobry. Prawdę mówiąc, czuję się całkiem nieźle.

Trudny powrót

Nie będę okłamywał: jest ciężko. Musisz pojawić się w klubie wcześnie rano, wrócić do domu na lunch, potem na trening, a następnie powrócić na obiad. To trudne, jednak muszę to robić, aby dojść do pełni sprawności. To nie jest taki trud, jak wcześniej, kiedy nie mogłem biegać ani grać z piłką.

Albert Celades

To trener, który zabrał mnie na Mistrzostwa Europy U21 w 2017 roku. Zagrałem tam tylko jeden mecz, ale byłem szczęśliwy, że mogę tam być. Później grałem w kadrze U21 pod jego przewodnictwem. Działa dobrze, bardzo nalega na swoje pomysły, lubi mieć piłkę i lubi atakować. Jego pomysły są bardzo jasne i pracowaliśmy nad nimi podczas kilku sesji, które z nim miałem.

System gry a zawodnicy

Trener wie, co możemy mu zaoferować, a jego wpływ jest coraz bardziej widoczny. Przed przerwą na reprezentacje wygraliśmy dwa ważne spotkania, co nas wzmocniło.

Trener zdobywa respekt

Jest mądrym i wyrozumiałym człowiekiem, wie, co się dzieje w szatni, zna zasady i stoimy murem za nim, jest świetnym trenerem.

Dobry nastrój na kolejne spotkania

Dwie ostatnie wygrane były dla nas dobre, zwłaszcza mecz na Mestalla. Teraz przed nami kolejna seria gier, wiele ważnych spotkań, jednak musimy skupić się z meczu na mecz.

Obserwowanie zespołu z trybun

Kiedy oglądasz mecz, jest inaczej, cierpię bardziej, bo nie mogę pomóc drużynie. Od razu widzisz też powtórki. Cierpisz, ale zobaczymy, czy nie będę musiał oglądać więcej spotkań z wysokości trybun.

Kategoria: Wywiady | PlazaDeportiva | VCF Radio skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.