sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Soler z kontuzją kostki

Michał Kosim, 23.08.2019; 13:39

Pomocnik poza grą przez kilka tygodni

Niedługo trzeba było czekać na pierwszą kontuzję w zespole Valencii w tym sezonie. Podczas popołudniowego środowego treningu urazu nabawił się Carlos Soler. Popularny El Chino, czyli „Chińczyk”, nie wybiegnie na boisko przez ponad miesiąc. Zapraszamy do raportu medycznego, w którym przeczytacie także o sytuacji zdrowotnej Guedesa, Medrána i Jaume Costy.

Carlos Soler

OFICJALNY KOMUNIKAT VALENCII CF:

Zawodnik Valencii CF, Carlos Soler, doznał ciężkiego skręcenia prawej kostki podczas ostatniej części środowego treningu. Po postawieniu wstępnej diagnozy w Paternie przeprowadzono testy, które wykazały uszkodzenie więzadła prawej kostki, częściowo obejmujące przedział boczny więzozrostu piszczelowo-strzałkowego, z silnym zapaleniem tej okolicy. Gracz wymagał natychmiastowego unieruchomienia i czynnościowego odpoczynku kończyny oraz leczenia i fizjoterapii. Szacowany czas nieobecności jest nieokreślony i zależy od rozwoju kontuzji oraz nowych testów medycznych w ciągu najbliższych tygodni.

Jak podaje dziennikarka Esther Collado, wychowanek Los Ches powróci do gry dopiero za sześć-osiem tygodni, czyli w październiku. W tym czasie o miejsce na prawej pomocy wyjściowego składu Valencii powalczą najprawdopodobniej: Wass, Ferran, Kangin i Jason.

Álvaro Medrán

Środkowy pomocnik, który nie ma wielkich szans na grę w Valencii i czeka na oferty z innych klubów, narzeka na ból pleców. Od kilku dni nie trenuje on z resztą zespołu i podobnie było podczas treningu, który odbył się w ten piątek rano.

Gonçalo Guedes

W czwartek Guedes przeszedł testy medyczne, by potwierdzić bądź wykluczyć uraz mięśniowy po spotkaniu z Realem Sociedad (1:1). Szczęśliwie skrzydłowy, który znajduje się w wysokiej dyspozycji na początku sezonu 19/20, nie ma żadnych poważniejszych problemów zdrowotnych, a podczas porannego piątkowego treningu pracował razem z resztą zespołu. Jego występ od pierwszej minuty przeciwko Celcie nie powinien być zagrożony.

Jaume Costa

Nowy zmiennik José Gayi musiał opuścić boisko w 82. minucie sobotniego spotkania przeciwko Realowi Sociedad, jednak już we wtorek trenował on z resztą zespołu.

Kategoria: Raporty Medyczne | valenciacf.com | Esther Collado | inne skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. fundmental23.08.2019; 16:31
Niech Soler szybko wraca, bo końcówkę sezonu + MME miał bardzo udane. Szkoda, że zgubi rytm meczowy, ale z drugiej strony - miał bardzo długi sezon, więc niech umiejętnie odpocznie.

To idealny czas na pokazanie swojej wartości przez Kangina i Ferrana.

Obawiam się jednak, że Marcel zagra z Piccinim i Wassem na prawej stronie...

AMUNT!