sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

OFICJALNIE: Villalba w Birmingham

Karol Kotlarz, 08.08.2019; 13:55

Transfer pomocnika

Fran Villalba nie jest już zawodnikiem Los Ches. Nowym klubem Hiszpana, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, będzie Birmingham City.

Oficjalny komunikat Valencii CF:

Valencia CF osiągnęła w czwartek porozumienie z Birmingham City FC w sprawie transferu definitywnego Frana Villalby. Klub życzy zawodnikowi powodzenia w nowym etapie jego profesjonalnej kariery.

Wychowanek „Nietoperzy” trafi do Blues na zasadzie wolnego transferu, podpisując trzyletnią umowę. Valencia ma zachować 75% praw do zawodnika, a w pierwszym sezonie będzie mogła go sprowadzić za darmo. Angielski zespół zachował jednak możliwość pozyskania 25% praw za 3 mln €. W praktyce oznaczałoby to, że obie drużyny zachowają równe prawa do Villalby, jednak w razie pojawienia się oferty z innych ekip, to Los Ches będą mieć opcję pierwokupu. Jeśli Birmingham awansuje do Premier League, „Nietoperze” otrzymają 2 mln €, a mniejszą kwotę jeśli nowy klub 21-latka zagra w barażach.

Kategoria: Transfery | valenciacf.com | El Desmarque Valencia skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. pedro909.08.2019; 14:16
Żeby było jasne do końca: Birmnigham zachował możliwość pozyskania dodatkowych 25% praw za 3 mln € (te pierwsze nabywa już teraz).

W przypadku pojawienia się oferty z innych ekip, Los Ches będą mieć opcję pierwokupu. Ale trzeba wspomnieć o tym, że jeśli Anglicy kupiliby te 25% i chcieli sprzedać Villalbę przykładowo za 10 milionów, VCF musiałaby zapłacić tylko 5, ponieważ posiadałaby już drugą połowę swoich praw.

Trochę to skomplikowane, jednak zapewnia VCF pewną kontrolę nad dalszymi losami swojego wychowanka.
Prawda jest taka, że teraz Marcelino nie widzi dla niego miejsca w drużynie i trzeba było coś z tym fantem zrobić.
Mam tylko wątpliwości, czy liga angielska, gdzie jest dużo fizycznej walki, to rzeczywiście dobre miejsce dla filigranowego piłkarza.

2. los ches09.08.2019; 15:50
los chesKiedyś Valencia miała ból głowy z wypozyczonymi graczami. Teraz głowa moze rozbolec od tych wszystkich klauzul, praw, możliwości odkupienia, itp
Wracając w przeszłość, był taki moment, ze każdy kibic bal się utraty Villalby, bo był mega kozakiem z niska klauzura.
Później coś poszło nie tak. Problemy z zawodnikiem, chciał odejść??, później zgubił gdzieś formę i wygląda na to, ze po prostu przeskok z juniorów do seniorów nie jest dla niego.