sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Pięć zadań Alemany'ego

Mateusz Styś, 03.08.2019; 19:39
Mateu Alemany i Anil Murthy | Fot. as.com

Mniej niż miesiąc na wzmocnienia

Głowa dyrektora generalnego została ocalona, ale nikt nie przewiduje świętowania. Przed Mateu Alemanym kilka niecierpiących zwłoki zadań, a do startu sezonu coraz mniej czasu.

1. Wzmocnienie składu

W Brighton widzieliśmy, że drużyna wciąż ma pozycje, które powinny zostać wzmocnione. Prawy i środkowy obrońca, kreatywny pomocnik i napastnik – to priorytety. Alemany i Longoria muszą szybko wznowić rozpoczęte wcześniej negocjacje, lecz prawdopodobnie muszą uwzględnić przekazane przez Petera Lima sugestie.

2. Pozbycie się niechcianych piłkarzy

W składzie znajduje się obecnie czterech zawodników, na których nie liczy Marcelino. Sobrino, Račić, Medrán i Villalba muszą opuścić drużynę prędzej czy później, natomiast Salva Ruiz jest kolejnym, który prawdopodobnie pożegna się z klubem. Javi Jiménez – jeśli zgodnie z założeniami pozyskany zostanie dodatkowy stoper – wróci do drużyny rezerw.

3. Rozwiązanie sprawy Kang-ina Lee

Jeszcze do niedawna sytuacja najlepszego zawodnika młodzieżowego mundialu rozgrywanego w Polsce była jasna – Koreańczyk zostanie wypożyczony do klubu z LaLiga, aby nabierać doświadczenia. Sytuację zmieniła nieoczekiwana interwencja Petera Lima, który chce widzieć piłkarza w pierwszej drużynie już teraz. To gorący kartofel w rękach Alemany'ego, z którym szybko będzie musiał coś robić. Nieco światła na całą sprawę rzuca końcowe zdanie ostatniego oficjalnego komunikatu klubu („..jego celem jest dalszy rozwój i pomyślne konkurowanie z najlepszymi na świecie z bardzo dużym udziałem młodych talentów z Akademii").

Wg niektórych hiszpańskich źródeł porozumienie dyrektora generalnego z Limem przewiduje rezygnację z transferu Rafinhi na rzecz pozostania wychowanka Valencii w drużynie – przyp. red.

4. Kontrakt Marcelino

Niespodziewany kryzys instytucjonalny sprawił, że nikt obecnie nie myśli o umowie szkoleniowca, ale fakt jest taki, że kończy się ona w czerwcu przyszłego roku i prędzej czy później decyzja w tej sprawie będzie musiała zostać podjęta. Można się spodziewać, że miną miesiące zanim dowiemy się czegoś nowego w tej kwestii. Warto pamiętać, że kontrakt Mateu Alemany'ego wygasa w tym samym czasie, a te dwa fakty mają ze sobą duży związek.

5. Podtrzymanie morale drużyny

Kryzysowa sytuacja została wprawdzie zażegnana, ale jak wiemy liczą się czyny, nie słowa. Część sztabu trenerskiego i piłkarzy woli być ostrożnymi i poczekać na dalszy rozwój wypadków. Rolą dyrektora generalnego będzie przekonanie całego personelu i członków drużyny, że projekt będzie kontynuowany i wszyscy będą mogli pracować tak jak dotychczas.

Kategoria: Transfery | AS skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. konto usunięte04.08.2019; 07:27
konto usuniętePriorytetem powinien być Lozano.
2. chiefer04.08.2019; 17:57
chieferKang-in spokojnie może być ogrywany w ogonach i CdR. Będzie się tylko rozwijał. Za dwa lata Parejo będzie robił mu ogony ;).
3. chiefer04.08.2019; 17:59
chieferA Lozano już ponoć dogadany z Napoli.