Porażka z Brighton

Karol Kotlarz, 02.08.2019; 21:54

Drugi przegrany sparing

W czwartym meczu towarzyskim trwającej pretemporady, podopieczni Marcelino musieli uznać wyższość Brighton. Gospodarze wygrywają 2:1 po bramkach Murraya z karnego oraz Duffy’ego. Gola dla Valencii zdobył, kierując piłkę do własnej siatki, obrońca The Albion, Dunk.

Mecz z Brighton był okazją dla upamiętnienia byłego gracza angielskiego zespołu i Valencii, Bruno Saltora. Od pierwszych minut w barwach „Nietoperzy” mogliśmy oglądać duet Rodrigo-Maxi Gómez, na skrzydłach pojawili się zaś Czeryszew oraz Kang-in Lee. Pierwszy kwadrans meczu przebiegał pod dyktando Valencii, która często była przy piłce i odważniej atakowała, jednak brakowało uderzenia na bramkę strzeżoną przez Mathew Ryana. Strzał Kang-ina oraz Rodrigo najczęściej były blokowane przez defensywę.

W 28. minucie spotkania nastąpiła zmiana rezultatu. Po składnej akcji w wykonaniu podopiecznych Marcelino, piłkę na lewym skrzydle otrzymał Czeryszew. Rosjanin dośrodkował w pole karne, gdzie Rodrigo uprzedził Dunka, a piłka wtoczyła się do siatki obok zaskoczonego Ryana. Jak się później okazało, bramka została zapisana przy nazwisku obrońcy Brighton. 1:0!

Kilka minut później Marcelino dokonał pierwszej zmiany. Boisko opuścił Coquelin, a jego miejsce zajął Kondogbia. Gospodarze odważniej ruszyli do ataku. Po jednym z rzutów rożnych w polu karnym Valencii faulowany był zawodnik Brighton, a sędzia nie miał wątpliwości i podyktował jedenastkę. Rzut karny na gola zamienił Murray. 1:1.

Po zmianie stron na boisku pojawili się rezerwowi – w miejsce Rodrigo, Kang-ina, Gayi i Czeryszewa pojawili się Guedes, Ferran, Vallejo i Salva Ruiz. Valencia dwukrotnie starała się zwiększyć dorobek bramkowy, jednak strzały głową w wykonaniu Maxi Gómeza i Diakhaby’ego były zablokowane. Na murawie pojawili się kolejni zmiennicy – Wass i Garay zastąpili Gabriela i Picciniego.

W kolejnych minutach zawodnicy obu ekip próbowali zaskoczyć bramkarzy uderzeniami z dystansu, a próbowali odpowiednio Propper i Wass. Marcelino dokonał ostatnich zmian w ustawieniu personalnym – na boisko weszli Soler, Jason oraz Jiménez, który zmienili Parejo, Maxi Gómeza i Diakhaby’ego. Oba zespoły nie ustawały w próbach przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Strzał Guedesa był jednak daleki od ideału, zaś uderzenie głową w wykonaniu Grossa trafiło wprost w ręce Jaume.

Kilka minut przed ostatnim gwizdkiem padła decydująca bramka. Rzut rożny wykonywał Gross, a jego dośrodkowanie trafiło na głowę Duffy’ego, który uciekł kryjącemu go Jiménezowi. Uderzenie obrońcy wpadło do siatki. 2:1.

Mecz zakończył się wygraną The Albion 2:1 co oznacza, że Valencia ponosi drugą sparingową porażkę w obecnej pretemporadzie. Kolejny mecz towarzyski już 4. sierpnia. Rywalem na BayArena w Leverkusen będzie Bayer.

Kategoria: Mecze | własne | LasProvincias | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (1)