sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

„Mecz z Valencią to dla nas zaszczyt”

Adam Musialik, 02.08.2019; 09:21

Bruno Saltor przed dzisiejszym spotkaniem

W szeregach dzisiejszego rywala Valencii możemy znaleźć kilku „starych znajomych”. Są to Martin Montoya, Matthew Ryan i Bruno Saltor. Ten ostatni pod koniec ubiegłego sezonu zakończył piłkarską karierę i dziś jest jednym z członków sztabu szkoleniowego Brighton. Oto, co miał do powiedzenia w wywiadzie dla Plaza Deportiva.

Jak oceniasz zmianę grania w piłkę na bycie członkiem sztabu szkoleniowego?

To była dla mnie dosyć łatwa i naturalna decyzja. Miałem już dosyć grania i chciałem być przygotowany na kolejny etap. Więc ten ostatni rok przygotowywałem się pod tym kątem na treningach. Obserwowałem je i wyciągałem wnioski. Teraz jednak i tak codziennie uczę się czegoś nowego.

Dla kibiców Brighton jesteś idolem

Miałem wielkie szczęście, że po opuszczeniu Valencii trafiłem tutaj. Granie dla takiej drużyny jak Valencia to marzenie, ale mój pobyt w Anglii był niesamowity. Doświadczyłem awansu, Premier League i przemiany klubu, który jeszcze kilak lat temu prawie nie miał stadionu. Obecnie jest w elicie jeśli chodzi o wszelkie udogodnienia i ma ciekawy projekt.

Z pewnością będzie to dla ciebie wyjątkowy mecz

Oczywiście, jestem zachwycony, że Valencia przyjeżdżają do Brighton. Tutejsi fani uwielbiają pojedynki z wielkimi klubami. Dla nas goszczenie takiego zespołu to zaszczyt.

To chyba dobry sprawdzian przed startem Premier League?

Tak, oczywiście. Styl gry Valencii jest podobny do niektórych drużyn z czołówki Premier League. To będzie dla nas dobry test.

Jak przeżyłeś sezon stulecia Valencii?

To był niesamowity sezon, tym bardziej że rozpoczął się słabo. Jednak zespół pokazał charakter i pamiętam jak Parejo powiedział ,że się nie poddadzą. Miał rację. To wiele mówi o zespole i jego osobowości. Jako były piłkarz Valencii poczułem ogromną radość z dobrych wyników.

Jak oceniasz pracę trenera Marcelino?

Marcelino jest doświadczonym trenerem, a jego zespoły zawsze prezentowały się dobrze i grały atrakcyjny futbol. Chciałbym się od niego uczyć. Przejął zespół w trudnym momencie i przywrócił go do czołówki. Można „zdjąć kapelusz” i ukłonić się z szacunkiem.

W Brighton są również Montoya i Ryan.

To również dla nich szczególny mecz. Spotkanie z Valencią to zawsze specjalna okazja. Montoya dobrze przystosował się do naszego stylu gry i widzę przed nim świetlaną przyszłość.

Kategoria: Wywiady | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.