sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

OFICJALNIE: Czeryszew na stałe w Valencii!

Michał Kosim, 12.07.2019; 15:12

Rosjanin wykupiony po wypożyczeniu

Już drugi pobyt Dienisa Czeryszewa w Valencii tym razem zakończy się definitywnym transferem zawodnika do drużyny „Nietoperzy”. Skrzydłowy przechodzi na Estadio Mestalla z Villarrealu, podpisując kontrakt do 2022 roku.

OFICJALNY KOMUNIKAT VALENCII CF:

Valencia CF dopięła transfer zawodnika Dienisa Czeryszewa, podpisując z nim kontrakt ważny do czerwca 2022 roku, z klauzulą wykupu w wysokości 80 mln €. Wstępne porozumienie w sprawie ściągnięcia reprezentanta Rosji zostało zawarte między klubem a Villarrealem CF 29 czerwca.

Według informacji m.in. Onda Cero czy COPE Valencia zapłaci za 28-latka 6 mln €, a kolejny 1 mln € zostanie ujęty w zmiennych. Hugo Ballester donosi także, że pierwotnie kwota ewentualnego wykupu gracza po rocznym wypożyczeniu z Villarrealu miała wynosić 7 mln € i zawierać dodatkowe 3 mln € bonusów, jeśli Los Ches awansują do Ligi Mistrzów, jednak „Nietoperzom” udało się ostatecznie obniżyć tę kwotę.

Lewoskrzydłowy Valencii wystąpił w poprzednim sezonie w 41 spotkaniach (2218 minut), w których zaliczył 4 gole i 5 asyst. 21 kwietnia w meczu z Betisem doznał kontuzji, która wykluczyła jego powrót do gry w sezonie 2018/19, jednak teraz będzie gotów, by przepracować całą pretemporadę z zespołem Marcelino. Co ciekawe, drugą część sezonu 15/16 reprezentant Sbornej także spędził na wypożyczeniu na Mestalla, wtedy opuszczając Real Madryt.

Kategoria: Transfery | valenciacf.com skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.