sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Trzeci sezon Marcelino

Adam Musialik, 07.07.2019; 20:08

Asturyjczyk zasłużył na zaufanie

Marcelino García Toral rozpocznie w poniedziałek pracę w swoim trzecim sezonie pobytu na Estadio Mestalla. Jest pierwszym szkoleniowcem od czasu Unaia Emery'ego, który może pochwalić się takim osiągnięciem.

Asturyjczyk przejął Valencię w latem 2017 roku. Jego celem było przywrócenie klubowi należnego miejsca i przezwyciężenie ponad dwuletniego kryzysu. W swoim pierwszym sezonie pracy zajął z zespołem czwarte miejsce w tabeli i awansował do Ligi Mistrzów. Spełnił wymagane cele, a zespół grał efektownie i efektywnie.

W sezonie 2018/19 posada Marcelino długo wisiała na włosku, kiedy Valencia miała problemy z wygrywaniem i zawodziła. Zarząd nie podjął jednak pochopnych decyzji i w 2019 roku zespół wyszedł na prostą. Stulecie klubu zostało zwieńczone zdobyciem Pucharu Króla i kolejnym awansem do Champions League.

Ostatnim, któremu udało się poprowadzić Valencię trzy sezony z rzędu był Unai Emery. W latach 2008-2012 nie zdobył z klubem wprawdzie żadnego trofeum, ale utrzymywał Los Ches w czołówce La Liga. Od tamtego czasu każdy kolejny trener dosyć szybko żegnał się z posadą.

W sezonie 2012/13 drużynę prowadziło aż czterech szkoleniowców: Mauricio Pellegrino, Ernesto Valverde, Miroslav Djukić i Juan Antonio Pizzi. Następnie przez półtora roku Valencię trenował Nuno Espírito Santo, a po jego zwolnieniu zespół prowadził Gary Neville, a następnie Pako Ayestarán.

Sezon 2016/17 na ławce rozpoczął właśnie Ayestarán. Szybko zastąpił go uznany Włoch Cesare Prandelli, który miał być opcją na lata. Ostał się w klubie kilka miesięcy, a do końca sezonu drużynę poprowadził Voro. Był to dla niego czwarty tego typu etap w klubie.

Kategoria: Ogólne | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. YAAR008.07.2019; 02:46
YAAR0Ilu trenerów szok. Wiedziałem, jednak jak autor wymienił wszystkim do włosy stają dęba. Najlepszy był Włoch :D