sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Maxi Gómez wybrał Valencię

Michał Kosim, 07.07.2019; 15:30

Urugwajczyk wkrótce zostanie zawodnikiem Los Ches

Wydaje się, że opera mydlana, która wytworzyła się wokół przenosin Maxiego Gómeza z Celty do Valencii dobiega końca. Jak donosi El Desmarque, napastnik podjął już decyzję i niebawem stanie się kolejnym nabytkiem „Nietoperzy”.

Powołując się na informacje pochodzące ze źródła będącego blisko całej operacji, El Desmarque stwierdza, że Gómez poinformował już West Ham o tym, że dołączy do Valencii. Jego transfer powinien zostać dopięty w ciągu najbliższych kilku dni, bowiem obecnie piłkarz przebywa na wakacjach po udziale wraz z reprezentacją Urugwaju w Copa América.

Oficjalny komunikat ze strony hiszpańskich klubów zdawał się być kwestią czasu kilka dni temu, jednak w ostatniej chwili intratną ofertę złożył West Ham United. „Młoty” zaoferowały Celestes aż 43 mln €, natomiast sam piłkarz inkasowałby w ekipie Premier League 5,5-6 mln € rocznie – około dwa razy więcej niż zaoferowała Valencia.

Już w sobotę reprezentanci Celty poinformowali jednak za pośrednictwem agencji prasowej EFE, że zamierzają respektować umowę z Valencią i nie będą negocjować z The Hammers. W takim wypadku jedyną szansą angielskiego klubu jest wpłacenie klauzuli piłkarza, wynoszącej 50 mln € oraz przekonanie samego zawodnika do zrezygnowania z pozostania w Hiszpanii i gry w Lidze Mistrzów. Według informacji El Desmarque, Maxi ostatecznie zdecydował się odrzucić lukratywną ofertę WHU na rzecz ambicji sportowych.

Jeśli w międzyczasie Celta i Valencia nie zmieniły warunków umowy, „Nietoperze” zapłacą za Maxiego Gómeza 14,5 mln € plus 1,5 mln € ujęte w zmiennych, oddadzą Celestes ich wychowanka Santiego Minę oraz wypożyczą na dwa lata Jorge Sáenza. Wypożyczenie stopera ma zawierać opcję wykupu, której kwota jest jak dotąd nieznana.

Kategoria: Transfery | ElDesmarque | EFE skomentuj Skomentuj (7)

KOMENTARZE

1. LukasZ_NS07.07.2019; 15:33
LukasZ_NSNo ciekawa sytuacja, jeśli wybrał nas z 2x mniejszą pensją faktycznie i czy West Ham nie dorzuciłby tych 7 mln...
2. YAAR007.07.2019; 15:44
YAAR0Jeśli faktycznie było jak opisywano to duży plus dla piłkarza. Czekamy na niego. Oby był dzikiem w polu karnym. Mam nadzieję, że ma trochę techniki i da coś dodatkowo, a nie tylko dostawić nogę.
3. Kosah07.07.2019; 16:30
Maxi, jak Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili... (o ile transfer zostanie potwierdzony), takich zawodników głodnych sukcesów się ceni i fajnie, że do nas dołączy, jeszcze dawać Rafinhe i możemy spokojnie czekać na jakieś okazje
4. ibiz07.07.2019; 16:50
Nie wiem który raz już to piszę, ale to jest najlepszy wybór z możliwych jeśli chodzi o NŚ. Czekam z niecierpliwością na potwierdzenie.
5. los ches07.07.2019; 20:50
los chesTa decyzja w obliczu ruchów WHU świadczy o tym, że Valencia ma coraz lepszą renomę na rynku. Powoli wychodzi z cienia.
6. kOst07.07.2019; 23:17
kOstWh aktywuje klauzulę, dorzuci benteleye dla całej rodziny i obejdziemy się smakiem.
7. kOst07.07.2019; 23:27
kOstW razie fiaska transferu, ciekawe ile kosztowałby Everton który gra dobry turniej dla Canarinhos.